23 / 06 / 2024

16. Gayrimenkul Zirvesi sektörün geleceğine yön verecek!

16. Gayrimenkul Zirvesi sektörün geleceğine yön verecek!

GYODER, 16. Gayrimenkul Zirvesi’nde sektörün geleceğine yön verecek. 7 Nisan Salı günü Uniq İstanbul’da gerçekleşecek zirvenin açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapacak..‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER, 16. Gayrimenkul Zirvesi’nde; birbirinden çarpıcı, renkli, ufuk açan konu ve konuşmacılarıyla sektörün gündemini belirleyecek. Zirvede, gayrimenkul alanında en çok merak edilen konular, sektörün ulusal ve uluslararası temsilcilerinin yanı sıra, Serdar Bilgili, Fettah Tamince ve Murat Özyeğin gibi iş dünyasının önemli isimleri ve usta ekonomi yazarlarından oluşan konuşmacılar tarafından masaya yatırılacak.

Zirvenin açılışını ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapacak. Zirvede, ‘modern medya imparatoru’ olarak nitelendirilen Tyler Brule, geleceğin marka şehirleri konusunda görüşlerini aktaracak. 

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “GYODER’in patentli markası ‘Gayrimenkul Zirvesi’ her yıl merakla beklenen, sektörün en önemli buluşması haline geldi. Zirve, ulusal ve uluslararası platformda öne çıkan birbirinden değerli konuşmacılarla gayrimenkul sektörünün geleceğine yön verecek” dedi.

GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) tarafından, 2000 yılından bu yana düzenlenen ‘Gayrimenkul Zirvesi’, bu yıl 17 Nisan Salı günü Uniq İstanbul’da gerçekleşecek.

‘Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında’ teması ile yapılacak zirve, deneyimli gazeteci ve sunucu Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek. Tüm gün sürecek zirvede, sektör temsilcileri, kanaat önderleri ve her biri alanında uzman ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi isimler, sektöre ilişkin yeni gelişme ve beklentileri değerlendirecek.

Sektörün geleceği ‘Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşulacak

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Türkiye ekonomisi için stratejik öneme sahip gayrimenkul sektörünün detaylıca konuşulacağı geniş perspektifli bir zirve gerçekleştireceklerini vurgulayarak “Birbirinden değerli sektör liderleri, kanaat önderleri, ekonominin nabzını tutan deneyimli yazarlar ve alanında uzman profesyonellerin; yeni fikir, öneri ve çözümlerini paylaşacağı bu zirvede, gayrimenkulün geleceğini konuşacağız” dedi.

Medya dünyasının en etkili liderlerinden Tyler Brule, zirveye renk katacak

Zirbe, yayıncı, reklamcı, trend gurusu Tyler Brule’un ‘Geleceğin Marka Şehirleri’ içerikli konuşmasıyla başlayacak. 2001 yılında İngiliz Toplumu Dergi Yayıncıları tarafından Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülen en genç isim olan ve bugün medya dünyasının en etkili liderlerinden biri haline gelen Tyler Brule, “Gelişimini heyecanla takip etiğim şehirlerin başında geliyor” dediği İstanbul’a yönelik görüşlerini de aktaracak.

‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’

GYODER Başkan Yardımcıları Ersun Bayraktaroğlu, Neşecan Çekici ve Prof. Dr. Gürsel Öngören, ‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’ başlığı altında gerçekleştirecekleri sunumlarında; Türkiye'nin Gayrimenkul Hafızası Nasıl Çalışıyor?, Gayrimenkulün Geçmişi ile Geleceğin Haritasını Çıkarmak Mümkün mü?, Yarının DNA'sı İçin Dün ve Bugün Bize Ne Anlatıyor?, Sektörün Genetiği Hangi Yönde Değişecek?, Gayrimenkul İçin Kusursuz Gen, Düş mü Gerçek mi? konularını değerlendirecek.

Sektör beklentileri karşıladı mı?

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin de aralarında bulunduğu önemli isimler, ‘Gayrimenkul Sektörü ile DNA’nız Uyuştu mu?’ başlıklı oturuma katılarak farklı sektörlerden gayrimenkul sektörüne geçenlerin beklentilerini, sektörün avantajları ve dezavantajlaını tüm yönleriyle değerlendirecek.

Sektörün liderleri ‘Konutun Dinamikleri’ni ele alacak

Öğleden sonraki açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yapacak. Zirvenin ikinci oturumu, gayrimenkul sektöründe öne çıkan isimlerin katılımıyla gerçekleşecek. ‘Konutun Dinamikleri’ başlıklı oturumda, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Nazmi Durbakayım, SİNPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; sektörün son durumu, yeni yönetmeliğin sektöre neler getirdiği, İstanbul’un konut ihtiyacına genel bakış, uygun fiyatlı konutların inşası ve yabancıya konut satışı konularını tüm detaylarıyla ele alacak.

Gayrimenkulde çağı nasıl yakalarız?

‘Gayrimenkulde Tercihlerin DNA’sı Değişiyor mu?’ başlıklı üçüncü oturumda ise DDG Yönetim Kurulu Başkanı Bryce Turner, I-AM Türkiye Kurucu Ortağı Emre Kuzlu, Galatasaray Üniversitesi Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü Ögretim Üyesi Sosyolog Dr. Jean François Perouse, KPMG Türkiye Şirket Ortağı İsmail Önder Ünal, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Akademetre Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin; trendler, yeni kuşağın beklentileri ve geleceğin şehirleri konularını mercek altına alacak. 3. oturumda ayrıca, gayrimenkulün de içinde olduğu birçok sektörü direkt etkileyeceği, temelleri internet ve mobil iletişime dayanan yeni nesil Blockhain ve Proptech uygulamaları da masaya yatırılacak.

Ekonomi yazarları, gayrimenkulü farklı bakış açılarıyla ele alacak

Zirvenin son oturumu olan 4. oturumda, deneyimli ekonomi yazarlarının katılımıyla ‘Gayrimenkulün Ekonomisi ve Finansmanı’ başlığı altında yapılacak. Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Köşe Yazarı Şeref Oğuz, Habertürk Gazetesi Yazarı Abdurrahman Yıldırım, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Hakan Güldağ; sektörün Türkiye ekonomisine katkısı, geleceğe yönelik beklentiler ve sürdürülebilir bir sektör için yol haritası gibi konuları, farklı bakış açılarıyla yorumlayacak.

Zirvede talk show: ‘Kaan Sekban Saçmalar’

Gayrimenkul Zirvesi, Kaan Sekban’ın gerçekleştireceği talk show ‘Kaan Sekban Saçmalar’ ile son bulacak. 10 yıllık kurumsal iş hayatını bırakıp yurtdışında oyunculuk eğitimi alan ve ardından çok satanlar listesine giren ‘Tebrikler Kovuldunuz’ kitabını yazan Kaan Sekban, zirvede, kendine has üslubuyla beyaz yaka hikayelerini katılımcılarla paylaşacak.

 


Geri Dön