12 / 04 / 2024

3 Bakanlık peş peşe duyurdu! Yüzlerce personel alımı yapılacak! Başvurular e-Devlet'ten...

3 Bakanlık peş peşe duyurdu! Yüzlerce personel alımı yapılacak! Başvurular e-Devlet'ten...

Üç ayrı bakanlık kamu personeli alacağını Resmi Gazete'de yayımladı. Bu kapsamda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığına toplam 780 personel alımı yapılacak. İşte detaylar...Bakanlıkların personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 145 sözleşmeli personel, İçişleri Bakanlığı ise 80 İçişleri uzman yardımcısı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesine 555 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

3 Bakanlık peş peşe duyurdu! Yüzlerce personel alımı yapılacak! Başvurular e-Devlet ten...

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre, Milli Savunma Bakanlığınca çeşitli mühendislik branşları ile mimar, grafiker, istatistikçi, tabip, psikolog, tekniker, teknisyen, laborant, mütercim tercüman, müze görevlisi, kütüphaneci, restoratör, hemşire, destek personeli ve büro personeli kadrolarına 319 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesine de büro personeli, mütercim tercüman, diyetisyen, psikolog, veteriner hekim, mühendis, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, tekniker, teknisyen ile hizmetli, garson, aşçı, şoför, kaloriferci, berber, terzi/ütücü, boya/badana/sıva branşlarında destek personeli kadrolarına da 236 sözleşmeli personel alınacak. Peki personel alımı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...


Geri Dön