20 / 06 / 2024

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına da zam geldi! Temmuz'da kim kaç lira maaş alacak?

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına da zam geldi! Temmuz'da kim kaç lira maaş alacak?

65 yaş aylığı, engelli aylığı, evde bakım desteği için de Temmuz'da zam gelecek. Yeni zamlı maaşlar açıklandı. Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına ne kadar zam yapıldı? 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı kaç Türk Lirası oldu? Gün itibariyle yeni asgari ücret zammının açıklanmasından sonra milyonlarca vatandaşın gözü 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına gelecek zamlara çevrildi. 

Türkiye’de 7 milyona yakın asgari ücretli vatandaşın beklediği zam dün açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete yüzde 30 zam uygulandığını ve net olarak 5 bin 500 TL'ye yükseldiğini açıkladı. 

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına da zam geldi! Temmuz da kim kaç lira maaş alacak? 

Asgari ücret zammının açıklanmasından sonra bazı kalemlerde ve milyonlarca vatandaşın yararlandığı sosyal destek tutarlarında da değişiklikler yaşandı. Asgari ücretle beraber 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı tutarlarına da zam geldi. 

Peki 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığına ne kadar zam yapıldı? 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, engelli aylığı kaç Türk Lirası oldu? İşte milyonlarca kişinin merak ettiği o rakamlar...


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön