22 / 04 / 2024

87 bin dolara Elegan Evler'de

87 bin dolara Elegan Evler'de

Hatipoğlu İnşaat tarafından Kurtköy'de yapımı süren 'Elegan Evler' projesi, 87 bin 600 dolar ile 213 bin 600 dolar arasında değişen fiyatlarla müşterilerine hem akıllı hem de kendi konforunu tasarlama imkanı sunuyor.2008 sonunda tamamlanması planlanan proje 10 bin 700 metrekare alan üzerinde 2 blokta, toplam 100 daireden oluşuyor.

Yenişehir, Kurtköy'de yapımı süren Elegan Evler kurulduğu alanın yüzde 87'sini yeşil ve ortak alanlara ayırarak ferah bir yaşam sunmayı vadediyor. Daireler ve katlar arasındaki ses yalıtımı sayesinde komşu kavgasının duyulmasının önüne geçecek olan proje, ev sahibi olanlara kendi evlerinin konforunu tasarlama imkanı da sunuyor. 100 dairenin bulunduğu proje, 2008 sonunda tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek. Projede fiyatlar 87 bin 600 dolardan başlıyor ve 213 bin 600 dolara kadar çıkıyor. Hatipoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cenap Hatipoğlu ile, "Siz evde yokken, kombiyi çalıştırmak, misafirinize ve çocuğunuza kapı açmak, veya çocuğunuzu işten izlemek gibi avantajlar sunuyor" dediği Elegan Evler projesini konuştuk.

Elegan Evler projesini genel hatlarıyla anlatır mısınız?

Elegan Evler Yenişehir, Kurtköy'de 10 bin 700 metrekare alan üzerinde 2 blokta, toplam 100 daireden oluşuyor. Benzeri projelerde ulaşılması çok zor büyüklükte bir açık alana sahip. Açık alan büyüklüğü 9 bin 300 metrekare ile toplam alanın yüzde 87'sini oluşturuyor. İnşaat, Kurmel ailesine ait arazi üzerinde Hatipoğlu İnşaat tarafından yapılıyor. Projenin yapıldığı bölge de en önemli avantajlarından biri.

Nedir bu avantajlar?

Elegan Evler İstanbul'un en hızlı ve düzgün gelişmekte olan yerleşim alanlarından Yenişehir, Kurtköy'de yer alıyor. Her türlü alt yapısı ve yolları tamamlanmış bulunan bu bölge, deprem açısından da İstanbul'un en güvenli yerlerinden biri durumunda. Kurtköy'e en yoğun trafikte bile her iki Boğaz köprüsünden yarım saat kadar bir sürede ulaşılabiliyor. Elegan Evler Sabiha Gökçen Havalimanı'na 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanında yapılacak olan yeni yatırımlardan sonra, bu bölgenin Yeşilköy yoğunluğuna çok kısa bir süre sonra ulaşması bekleniyor. Projemiz ayrıca Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Koç Lisesi'ne de çok kolay ulaşılacak, bir konumda bulunuyor.

Projeyi benzer projelerden ayıran özelliklerini nasıl sıralarsınız?

Öncelikle bölgenin en geniş konutlarından. 3+1 daireler yaklaşık 180 metrekare büyüklükte. "Akıllı Ev" ve "Konforunu Kendiniz Tasarlayın" kavramları kişilere bütçelerine, ihtiyaçlarına ve arzularına göre seçimler yapma, konforlarını artırma olanakları sunuyor. Akıllı Ev seçenekleri, evi uzaktan yönetme ve izleme olanakları sağlayabiliyor. Siz evde yokken, kombiyi çalıştırmak, misafirinize ve çocuğunuza kapı açmak, veya çocuğunuzu işten izlemek gibi avantajlar sunuyor. 2 daireyi birleştirip 280 metrekare gibi daha büyük bir daire oluşturmak da mümkün. Daireler ve katlar arasındaki ses yalıtımı sayesinde komşu kavgası duyulmayacak. Projemiz özel olarak İTÜ'nün Yapı ve Deprem Uygulama Merkezi tarafından onaylanarak, deprem güvencesi tescil edilmiştir.

Projenin sosyal ve ortak alanların da neler sunuluyor?

Burada da zengin çeşitliliğe özen gösterdik. Projede Yüzme havuzu, koşu parkuru, spor sahası (basket veya mini futbol), 500 metrekare sosyal tesis (fitness merkezi, çok amaçlı salon ve benzeri...), kapalı ve açık çocuk parkı bulunuyor. Ayrıca projede ortak alanlar için jeneratör, su deposu, uydu anten ve 24 saat güvenlik olacak. Kapalı devre kamera sistemi ile evinizi ve çocuk evini izleme imkanı da var.

Konutların büyüklükleri nedir?

Projede dört çeşit konut bulunuyor. Bunların büyüklüğü ve sayısı şöyle: 178 metrekare (3 oda 1 salon) 40 daire, 172 metrekare (3 oda 1 salon) 20 daire, 89 metrekare (1 oda 1 salon) 20 daire, 73 metrekare (1 oda 1 salon) 20 daire.

Hedef kitle tam olarak kim?

Konfor isteyen, spor meraklısı orta üst gelir gurubuna yöneldiğimizi düşünüyoruz.

Fiyat aralığıyla ilgili olarak neler söyleyeceksiniz?

Fiyatlarımızda başlangıç olarak metrekare başına bin 200 dolar planlıyoruz. En ucuz dairenin fiyatı 87 bin 600 dolar olacak. Fiyatlar 213 bin 600 dolara kadar çıkıyor. Satışlarımız 25 Ağustos'ta başlıyor.

Projeyi ne zaman tamamlayacaksınız?

Betonarme inşaatın bu yıl sonunda, tüm inşaatın ise 2008 sonunda tamamlanması planlandı. Şu anda birinci bina 7'inci katta ve ikinci bina subasman seviyesinde. Projenin satış toplamının 18 milyon dolar civarında olmasını bekliyoruz.

Genellikle taahhüt işleriyle biliniyoruz

Projeyi gerçekleştiren Hatipoğlu İnşaat'ı tanıyabilir miyiz?

Hatipoğlu İnşaat, genellikle taahhüt işleri yapan eski ve çok tecrübeli bir inşaat firmasıdır. Bugüne kadar çok sayıda konut inşaatı, bir çok büyük sanayi kuruluşuna fabrika ve işyeri inşaatları gerçekleştirdik. Yapımını tamamlamış olduğu konut, işyeri ve sanayi tesislerinin toplam alanı milyon metrekarelere ulaşmıştır.

(Hürriyet)


Geri Dön