29 / 02 / 2024

ABD'li catering şirketi Türkiye'ye giriş yaptı!

ABD'li catering şirketi Türkiye'ye giriş yaptı!

ABD'nin en hızlı büyüyen catering şirketlerinden Barfresh, Türkiye’ye gelme kararı aldı. Hollywood merkezli şirket, ilk adımı İncirlik’te bulunan ABD askeri üssüyle atacak.ABD’nin en hızlı büyüyen catering şirketlerinden Barfresh, Türkiye’ye geleceğini duyurdu.Hollywood merkezli ABD’li Barfresh, Türkiye’ye ilk adımını İncirlik’teki ABD askeri üssüyle atacak. Bir dönem taşınması ve kapatılması gündeme gelen İncirlik’teki ABD üssünün yemek tesislerini Barfresh yönetecek. ABD Silahlı Kuvvetleri ile anlaşma imzalayan Barfresh, Türkiye ile birlikte Güney Kore’deki üssün de yemekhanesinin idaresini alacak ve askerlerin yemeğini karşılayacak.

Pentagon 30 milyon dolarlık bütçe ayırdı

İlk olarak Anlaşmanın bir parçası olarak, şirket başlangıçta 25 Güney Kore yemek mekanına ve bir 25 yemekhanenin yönetilmesi gündemde. Şirket ardından ABD’deki tesisler de dahil olmak üzere 169 lokasyonda hizmet verecek. Hisseleri ABD borsasında işlem gören Barfresh Food Group CEO'su Riccardo Delle Coste, “ABD Ordusu ile uluslararası bir genişleme sürecine girdik” dedi. 

Sputniknews'de yer alan habere göre; hatırlanacağı üzere 2015 yılında  Adana  İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığınca üs içine aynı anda 800 kişiye hizmet verebilecek yemekhane yapılmıştı. Geçen yıl da İncirlik Hava Üssü dahil Türkiye’deki askeri tesisleri iyileştirmek için bir çalışma başlatan Washington, bunun için 30 milyon dolar harcayacağını açıklamıştı.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön