05 / 03 / 2024

Adana'ya Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon merkezi inşa edilecek!

Adana'ya Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon merkezi inşa edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Türkiye genelinde villa tipi 43 dev sosyal tesis inşa edilecek. Bu kapsamda Adıyaman, Afyon, Muğla Fethiye'de 6 adet Engelsiz Yaşam Merkezi yapılacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye genelinde 43 sosyal tesis inşa edilecek. Kayseri'de Sevgi Evi; İzmir, Adana, Denizli, Elazığ, İstanbul, Trabzon'da 6 adet Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi;  Ankara  Sincan, Kocaeli, Konya'da 3 adet Korumalı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi inşa edilecek. 

Adıyaman, Afyon, Muğla Fethiye'de 6 adet Engelsiz Yaşam Merkezi yapılacak. 

Adana, Ankara Polatlı, Antalya, Balıkesir,  İzmir  Basın Sitesi, İzmir Bornova, Kırklareli Kofçaz, Nevşehir Avanos, Tekirdağ Malkara, Yozgat Sorgun, Zonguldak Devrek de 11 adet Huzurevi yatırımı gerçekleştirilecek. 

Uşak, Denizli Babadağ'da yapılacak olan Huzurevi ve Diyarbakır'da inşa edilecek olan Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezlerinin projeleri tamamlandı. Yapım ihalesi için çalışmalara başlandı. Diğer yatırımlar ise en kısa sürede sonlandırılacak. Çukurova Merhaba
Geri Dön