05 / 03 / 2024

Adil Gökçadır: İnşaat sektörü 2014'te de ekonominin lokomotifi oldu!

Adil Gökçadır: İnşaat sektörü 2014'te de ekonominin lokomotifi oldu!

2014'te de inin lokomotifi olacak İnşaat sektörü açısından 2013 yılını değerlendiren İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adil Gökçadır, "İnşaat sektörü açısında 2013 yılında Bursa'da da önemli gelişmeler kaydedildi" dedi...TÜIK tarafından yayınlanan Konut Satış İstatistikleri'ne göre 2013 yılında Bursa'nın ilk sırada olduğunu beliıten Gökçadır, Bursa'nın beklenenden hızlı büyüdüğünü bunun da Bursa'daki konut satışlarına yansıdığını söyledi. İnşaat sektörünün 2013 yılında ülke büyümesine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Gökçadır, yapılan hesaplamalara göre gerek kamu inşaat harcamaları ve gerekse özel sektör yatırımlarının 2013 yılı içerisinde yüzde 30'1 ara varan oranda büyüme kaydettiğini dile getirdi. İnşaat sektörünün 2014'te tedbiri elden bırakmadan yoluna devam edeceğine inandığını sözlerine ekleyen İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, "Dünya genelinde ekonomik durgunluk yavaş yavaş geride kalıyor. Mütekabiliyet Yasası ile ortaya çıkan beklentiler bizleri yakından ilgilendiriyor. 

2014 yılında özel sektör inşaat yatırımlarının büyümeye artı yönde katkı sağlaması ve pozitif büyümeye geçmesi umut edilmektedir. 

2014'ün seçim yılı olması, yerel olması nedeniyle, oluşacak beklentilerin sektörü olumsuz etkileyeceğini düşünmüyoruz." dedi. 

Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye için "yatırım yapılabilir" seviyede not yükseltmeleri yaptığını hatırlatan Gökçadır, inşaat sektörünün 2015'e kadar hız kesmeden ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceği öngörüsünde olduklarını dile getirdi. 

Açıklamasında kentsel dönüşümden de vazgeçilmemesi gerektiğine vurgu yapan İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, inşat sektörünün üretim ve istihdama katkı anlamında 2014'te de üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyledi. 


Bursa Hayat


Geri Dön