26 / 05 / 2024

Aile Bakanlığından müjde! TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6, olanlar dikkat! Hesaplara para yatırıldı!

Aile Bakanlığından müjde! TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6, olanlar dikkat! Hesaplara para yatırıldı!

Aile Bakanlığından müjde verildi! TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6, olanlar dikkat! Hesaplara peş peşe para yatırıldı!..İşte ayrıntılar...Hemen bakın...Aile Bakanlığı, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları olan ailelere nakit para yardımı yapacağını duyurdu. Başvurular, sadece kimlik kartlarıyla yapılabilecek ve yardımlar her ay düzenli olarak hesaplanacak, iki ayda bir ödenecek. Yardım tutarları, ilkokulda okuyan erkek öğrenciler için aylık 90 TL, kız öğrenciler için 100 TL, ortaokulda okuyan erkek öğrenciler için 130 TL ve kız öğrenciler için 150 TL olarak belirlendi.

Başvurular, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı üzerinden yapılmakta ve başvuru formunda öğrenci sayısı, aile verileri ve ihtiyaçları gibi bilgiler istenmektedir. Başvuru koşulları arasında, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak, hane gelirinin asgari ücretin altında olması, sosyal güvencesi olmamak, öğrencinin eğitimine devam etmesi ve herhangi bir takvim ayında dört günden fazla devamsızlık yapmaması yer almaktadır.

Aile Bakanlığından müjde! TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6, olanlar dikkat! Hesaplara para yatırıldı!..İşte ayrıntılar...Hemen bakın...


Geri Dön