16 / 06 / 2024

Akbulut-Serhat İnşaat'tan üniversite binası için 50 bin TL bağış!

Akbulut-Serhat İnşaat'tan üniversite binası için 50 bin TL bağış!

Geçtiğimiz günlerde SÖGİAD'ın 20 Bin TL bağışı ile başlayan bağış furyasında Söke'nin önde gelen firmalarından Akbulut-Serhat İnşaat Mimarlık Tasarım Fakültesi binası yapımına 50 bin TL bağış yaptı.
Sökeliler, ikinci fakülte binasını tamamlamak üzere yeniden imece ruhunu yaşatmaya başladı.  Geçtiğimiz günlerde SÖGİAD'ın 20 Bin TL bağışı ile başlayan bağış furyasında Söke'nin önde gelen firmalarından Akbulut-Serhat İnşaat Mimarlık Tasarım Fakültesi binası yapımına 50 bin TL bağış yaptı. 

Akbulut-Serhat İnşaat yetkilileri ve Akbulut Ailesinden Bahattin -Metin Akbulut'un da aralarında bulunduğu şirket yetkilileri yaptıkları bağış dekontunu Söke Eğitim Vafkı (SÖKEV) Başkanı Kaymakam Mehmet Demirezer'e teslim etti. 

Akbulut-Serhat İnşaatın eğitime vermiş oldukları destekleri nedeniyle teşekkür eden Kaymakam Mehmet Demirezer, ilçedeki inşaat sektöründeki diğer müteahhitleri de fakülte yapımına destek olmalarını arzu ettiklerini dile getirdi. Demirezer, Söke'nin eğitim kenti olma yolunda hayallerini gerçekleştirmesi için çalışmaların devam ettiğini ve tüm Söke halkının desteklerine ihtiyacı olduğunu söyledi.  


Aydın Hedef Gazetesi


Geri Dön