25 / 07 / 2024

Alacağınız eve burçlar karar veriyor!

Alacağınız eve burçlar karar veriyor!

Ev alırken sadece konum ve fiyat özelliklerinin bilinmesi o evin satışının gerçekleşmesi için yeterli olmuyor. Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, konut satışında burçların sahip olduğu özelliklerin iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.


Sentez Mekanik 10. yıl dönümünü kutladı!Karakter ve davranışlar üzerinde büyük etkiye sahip olan, arkadaşlık ilişkileri ve iş yaşamını da belirleyen burçlar, gayrimenkul alımında da kendini gösterdi. Burçlar, özelliklerine göre ev alırken yapılan tercihlere doğrudan etki ediyor ve kişinin kendi karakterine uygun olan evi bulmasında önemli rol oynuyor. Günümüzde kişilerin yaşadığı evlerde de burçların özelliklerine göre satın alındığını görmeniz mümkün. Kişilerin karakterindeki belirgin özellikleri oluşturan burçların hayattaki birçok seçimin ana temelini oluşturduğunu dile getiren Astroloji Uzmanı Hande Kazanova, ev seçimlerinin de bu tercihlerden biri olduğunu ve hangi evin satın alınacağına kişilik özelliklerine göre karar verildiğini belirtiyor. Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü de burçların ev alımındaki etkisinin iyi bilinmesinin konut satışlarını hızlandırdığını söylüyor.

 

Alacağınız eve burçlar karar veriyor!

Başak ve Terazi burçlarına ev beğendirmek zor

Burçların ev tercihleri üzerine etkisi hakkında konuşan Hande Kazanova, bazı burçlara ayrıntıcı ve mükemmeliyetçi özelliklerden dolayı ev beğendirmenin kolay olmadığını söyleyerek, “Başakların mükemmeliyetçilik duygusu çok gelişmiş olduğundan, her tür ayrıntıya takılabilirler. Evin farklılığı, değişikliği en çok Kova burçlarının hoşuna gidecektir. Sıradanlığı sevmeyen burç Kova’dır. Değişik ve farklı seçenekler ise İkizler burcunun hoşuna gider. Kararsızlığından dolayı Teraziler bir ev seçiminde zorlanabilirler.”diye konuştu.

Boğalar sıkı pazarlıkçı

Burçların farklı özellikleri hakkında konuşan Kazanova, en tutumlu burçların Yengeç ve Oğlak olduğunu belirtirken Aslanların gösterişli ve ihtişamlı konutlara düşkün olduğunu belirtti. Kazanova, lükse ve konfora düşkün Boğaların ise ev alırken veya satarken pazarlık yapmayı ihmal etmediğini de söyledi. Gamze Özlü de Boğa burcunda olanların ev almada sıkı bir pazarlık içinde olduklarını ve zaman zaman Boğa burcuna ev satmakta zorlandıklarını belirtti.

Burçları bilmek satışı kolaylaştırıyor

İstanbul’un farklı noktalarında yılda yaklaşık 3 bin 500 daire ve işyerinin satış ve kiralamasını yapan Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, konut satışında burçların sahip olduğu özelliklerin iyi bilinmesi gerektiğini belirtti. Burçların özelliklerini bilinmesinin kişilere hitap edebilen evler sunmayı kolaylaştırdığını söyleyen Gamze Özlü şu şekilde konuştu: Ev alırken sadece konum ve fiyat özelliklerinin bilinmesi o evin satışının gerçekleşmesi için yetmiyor. Evin, kişilerin sahip olduğu burçların özelliklerine de seslenmesi gerekiyor. Ev almak isteyen kişi, kendi oturacağı bir ev arıyorsa onun burcunu öğrenmek, kendisine hitap edecek evi bulmamızı kolaylaştırıyor. Örneğin Aslan burcuysa iç ve dış görünümüyle etkileyici olan bir daire ya da Oğlak burcuysa teknolojinin hakim olduğu bir ev onların dikkatini çekebiliyor. Ancak beğendirmekte zorlandığımız bazı burçlar da yok değil. Mesela Başak, Terazi ve Balık burçlarına ev beğendirmek oldukça zor. Karar vermeleri ve beğenmeleri uzun sürüyor. Çünkü çok seçiciler, detaylara önem veriyorlar ve hayal dünyaları daha farklı.”


Geri Dön