16 / 06 / 2024

Alanya Belediye Meclisi'nden tesis inşası için onay çıktı!

Alanya Belediye Meclisi'nden tesis inşası için onay çıktı!

Alanya Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısında, otopark, kapalı pazar alanı, sinema, kütüphane ile daha pek çok imkânı barındıracak tesisin inşası için onay kararı verildi.Alanya Belediyesi'nin 2020 yılı son meclis oturumu olan aralık ayı toplantısında Cuma Pazarı'nın yıkılan yerine yapılması planlanan ve otopark, kapalı pazar alanı, sinema, kütüphane ile daha pek çok imkânı barındıracak tesis için onay kararı verildi.

DEV TESİSİN YAPIMINA MECLİSTEN ONAY ÇIKTI 

Milliyet'te yer alan habere göre; Aralık ayı meclis toplantısında 2021 yılı için yapılan değerlendirmeler ardından bir süredir yapımı planlanan ve hukuki sürecinin sona ermesinin ardından meclis gündemine taşınan Şekerhane Mahallesi'nde Cuma Pazarı ve düğün aalonu olarak kullanılan alanın modernize edilmesi ve işlevselliğinin arttırılması projesi meclisin onayına sunuldu.

60 milyon Türk Lirası'na mal olması beklenen otopark, kapalı pazar alanı ve sinema kompleksi projesi 8025 metrekarelik alanda yer altında olacak şekilde 2 katlı otoparkın yanı sıra, pazar alanı, meydan, sinema salonları, yeme-içme alanları, alışveriş noktaları ve kütüphaneden oluşacak. Oylamaya sunulan proje, MHP, AK Parti ve CHP'nin kabul, İYİ Parti'nin ise ret yanıtı aldı. Proje, oy çokluğu ile meclisten geçti.

Alanya Çıplaklı'nın uygulama imar planında sorunlar çözülüyor!


Geri Dön