17 / 06 / 2024

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği spor turizmini destekliyor!

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği spor turizmini destekliyor!

ALTİD ve Alanya Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 2014 Nations Challenge By Head 12 Yaş Erkekler Tenis Final Grup Müsabakaları 7 Ağustos Perşembe günü Alanya Park ve Turgay Soysal Tenis Kulübü Tesisleri’nde başladı.Uluslararası Tenis Federasyonu ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan, Alanya Turistik işletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 2014 Nations Challenge By Head 12 Yaş Erkekler Tenis Final Grup Müsabakaları 7 Ağustos Perşembe günü Alanya Park ve Turgay Soysal Tenis Kulübü Tesisleri’nde başladı.

Turnuvanın açılış seremonisinde yarışa katılan ülkelerin marşları okundu. Açılış konuşmasını yapan Organizasyon Direktörü Turgay Soysal ”Sizleri burada görmekten mutluluk duyuyorum. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e, Gençlik Spor Müdürü Erdal Tamrak adına aramızda bulunan Gençlik Hizmetleri Tesisler Amiri Sami Açıkalın’a, ALTİD Başkanı Burhan Sili’ye desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eleme usulü yapılan turnuvada; 32 ülke sporcuları 4 ayrı ülkelerde maçları gerçekleştirdi ve elemelerden geçen en iyi 8 ülke sporcuları Alanya’da Final Grup Müsabakaları oynamaya hak kazandı.

Romanya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Rusya, İsviçre, Belçika, İtalya ve İspanya ülkeleri 4 gün boyunca birincilik için yarışacaklar. 10 Ağustos Pazar günü saat 15.00’de yapılacak olan final müsabakalarının ardından ödül törenine geçilecek.Geri Dön