29 / 05 / 2024

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, Türkiye’de satışa çıktı! Peki fiyatı ne kadar, kaç TL?

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, Türkiye’de satışa çıktı! Peki fiyatı ne kadar, kaç TL?

Türkiye pazarında kompakt SUV sınıfında iddiasını ortaya koyan Alfa Romeo yeni otomobilini piyasaya soktu. İşte Alfa Romeo'nun yeni otomobili, Tonale Plug-In Hybrid Q4'ün özellikleri ve 29 Mart 2023 fiyat listesi...Alfa Romeo, Tonale modeliyle kompakt SUV sınıfında zaten oldukça iddialı bir konumda yer alıyordu. Fakat marka yeni bir adım atarak otomobili farklı bir boyuta taşıdı. Alfa Romeo’nun dönüşümünü simgeleyen Tonale’nin şarj edilebilir ve dört tekerlekten çekişli Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonu Türkiye'de satışa çıktı.

Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) Tonale'de Alfa Romeo’ya özel 1.3 litre ve 280 HP güç üreten bir motor yer alıyor. Sistem gücünü, 6 vitesli çift kavramalı şanzımandan alarak ön tekerleklere iletirken 90 KW gücündeki elektromotor arka tekerleklere 250 Nm tork sağlıyor.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, Türkiye’de satışa çıktı! Peki fiyatı ne kadar, kaç TL?

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 özellikleri

0'dan 100 km/saat hıza sadece 6,2 saniyede ulaşabilen Tonale Plug-in Hybrid, Q4 çekiş ile performansından ödün vermiyor. Otomobil tamamen elektrik modundayken şehir içinde 80 km’ye varan menzil sunuyor.

Segmentinin en iyi performansı için Alfa Romeo tarafından geliştirilen Hibrit ve dört tekerlekten çekişli Şarj Edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonu, 100 kilometrede sadece 1.14 litre yakıt tüketiyor. Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 bu özelliğiyle en çevreci Alfa Romeo otomobili olarak dikkat çekiyor.

Tonale Plug-in Hybrid Q4’de “Elettro Biscione” adı verilen ve Alfa Romeo’nun logosunda da bulunan yılan figüründen esinlenen sol arka kapı camındaki amblem, aracın elektrikli olduğunu belli etmek için koyuluyor.

Peki  Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4'ün fiyatı ne kadar? İşte Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4'ün 29 Mart 2023 fiyat listesi....
 


Geri Dön