18 / 07 / 2024

Altın almak için doğru zaman mı? Altın fiyatları düşüşe geçti!

Altın almak için doğru zaman mı? Altın fiyatları düşüşe geçti!

Ukrayna Rusya görüşmelerinin ardından altın fiyatları bir anda düşüşe geçti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın piyasasındaki hareketliliğini değerlendirdi.
Geçtiğmiz günlerde Rusya Ukrayna arasındaki askeri operasyonlar sebebi ile yükselişe geçen altın fiyatları 933 seviyesine kadar yükseliş kaydetmişti. Bugün İstanbul Dolmabahçe’de gerçekleştirilen barış görüşmelerinden gelen son dakika açıklamalar altın fiyatlarının düşüşe geçmesine neden oldu. 

Sabah saatlerinde 920 TL olan altın fiyatları saat 16.30 itibariyle 890 TL'nin altına indi ve 888 TL'ye kadar düşüş kahydetti. Çeyrek altın 1.469,00, yarım altın 2.938,00, cumhuriyet altını ise 5.853,00 TL'den satışa sunuluyor. 

Bu görüşmeler ile birlikte sadece altın fiyatları değil dolar kuru da düşüşe geçti. 15 lira eşiğinde gezen dolar kuru barış umuduyla 14.58’e düştü. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarındaki hızlı düşüş için Youtube hesabından tavsiylerde bulundu. Peki, bu rakamdan altın almalı mı? İşte tüm merak edilenler... 
 


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön