19 / 04 / 2024

Altın, dolar, euro, borsa!.. Bu hafta en çok hangisi kazandırdı, hangisi kaybettirdi?

Altın, dolar, euro, borsa!.. Bu hafta en çok hangisi kazandırdı, hangisi kaybettirdi?

Yatırımcı için yine heyecan dolu bir hafta daha geride kaldı. Kimi kazandı kimi kaybetti. Dolar, euro, altın, borsa, tahvil, emtia ve diğerleri… Peki 23 Ocak haftasında yatırımcısına en fazla hangisi kazandırdı, hangisi kaybettirdi? İşte yanıtı…Finansal piyasalarda yine çok hareketli bir hafta yaşandı. Birçok yatırım aracında önemli gelişmeler oldu. Peki 23 Ocak tarihinde başlayan haftada en fazla hangi yatırım araçları değer kazandı, hangileri kaybetti? Parasını nereye yatıranlar mutlu oldu kimler hayal kırıklığı yaşadı?

Altın, dolar, euro, borsa!.. Bu hafta en çok hangisi kazandırdı, hangisi kaybettirdi?

Bu hafta yatırım araçları içerisinde kaybın en fazla öne çıktığı yatırım aracı borsa oldu. Hafta başından beri borsada yaşanan kan kaybı yatırımcısını bir hayli üzdü, tedirgin etti.

Bu hafta başından sonuna kadar Borsa İstanbul’da çok önemli hareketler gözlendi. Ya açılışta yükselen BIST 100 endeksi daha sonra kan kaybetti ya da açılış dakikalarından itibaren düşmeye başladı ve kayıplar gün boyu devam etti.

Bu hafta borsada işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 5,44 değer kaybederken yatırımcısına da hayal kırıklığı yaşattı.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön