01 / 03 / 2024

Ankara'nın 7 yıldızlı alışveriş merkezi yarın açılıyor

Ankara'nın 7 yıldızlı alışveriş merkezi yarın açılıyor

Benzeri Dubai'deki dünyanın tek 7 yıldızlı oteli Burj El Arap'da bulunan 2 akvaryum ve buz pateni pistine sahip olan Ankara'daki Panora Alışveriş Merkezi yarın açılıyor.Türkiye'nin ilk 7 yıldızlı alışveriş merkezi açılıyor. Benzeri Dubai'deki dünyanın tek 7 yıldızlı oteli Burj El Arap'da bulunan 2 akvaryum ve buz pateni pisti ile başkentlilere hizmet verecek Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yarın açılıyor. Eski milletvekilleri lojmanları içinde kurulan ve toplam 180 bin metrekare inşaat alanına sahip Panora, 5 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alanı, 'kristal küre'yi andıran cam kubbesi, içinde köpekbalıklarının yüzdüğü akvaryumlarının yanı sıra eğlence ve spor merkezleri, restoranlarıyla başkentlilere hizmet verecek. Panora'da, Gap Baby, Zara Grubu, Sephora, Locciante, Imaginarium, Numnum, Midpoint, Villeroy Boch gibi toplam 180 mağaza yer alıyor.

En geniş kubbe, en büyük mozaik

Panora'ya, Türkiye'nin en geniş cam kubbesi inşa edildi. Mimar Sinan'ın mühendislik dehasından esinlenilen kubbe, Almanya'nın ünlü parlamento binasındaki örneğinden bile büyük. 39 metre çapındaki kubbe, 2 bin 100 parça camla örtüldü. Giriş katında ise, 3.5 milyon mozaiğin bir araya getirildiği dünyanın en büyük 'Piri Reis' haritası bulunuyor.
6 köpekbalığı başkentte

Alışveriş merkezinin ikinci katına, 2 adet akvaryum yerleştirildi. Birinde mercan diğerinde köpekbalığı olan akvaryumların her biri 75 ton su kapasiteli. Mercan akvaryumu büyüklük açısından Avrupa 5'incisi olma özelliğini taşıyor. Köpekbalığı akvaryumu ise Türkiye'deki en büyük kapalı sistem akvaryumu. 2 milyon dolara malolan akvaryumlarda 500 tür canlı yaşayacak. Akvaryum için 6 adet köpekbalığı getirildi.
(Takvim)

 


Geri Dön