18 / 04 / 2024

Arıkanlı Holding'ten Eskişehir'e konut yatırımı

Arıkanlı Holding'ten Eskişehir'e konut yatırımı

Eskişehir'de Arıkanlı Holding tarafından yaptırılacak 461 dairelik 'Yenişehir Konakları' projesi tanıtıldı.Modern Eğitim Fen (MEF) Eğitim Kurumları ve Yurtiçi Kargo'yu bünyesinde bulunduran Arıkanlı Holding, Eskişehir'de dev bir konut projesi başlatıyor. 'Yenişehir Konakları' adlı proje yaklaşık 70 milyon dolara mal olacak. 245 bin metrekare arsa üzerine kuralacak konutlar, 4 farklı bina tipinden oluşacak. Projede, spor alanları, açık- kapalı yüzme havuzları, squash salonu, kondisyon merkezi, aerobik salonu, sauna, çocuk parkları, yürüyüş parkurları, süs havuzları, tenis ve basketbol sahaları, otoparklar yer alacak. Konutlar 24 ay sabit ödemeli, uygun banka faiz oranlarıyla satışa sunulacak.

Eskişehir Anemon Otel'de bugün düzenlenen tanıtım toplantısına Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Arıkan ile holding yöneticileri katıldı. İlk kez böylesine büyük bir inşaat projesine girecekleri için heyecanlı olduklarını belirten İbrahim Arıkan, Yenişehir Konakları'nın kendilerine referans olacağını söyledi. Amaçlarının ticari kar sağlamak olmadığını kaydeden Arıkan, "Arıkanlı Holding olarak; eğitim, iletişim, enerji, taşıma ve lojistik sektörü olmak üzere 22 şirketi yönetiyoruz. İnşaat sektöründeki bu proje ilk büyük işimiz. Bizim için önümüzdeki yatırımlara referans olacak. Bunun için mutlaka başarmak zorundayız" dedi.

'ŞİRKETLER HOLDİNGLERİN BÜNYESİNE SIĞINMAMALI'

Arıkanlı Holding'in fazla tanınmadığına, daha çok şirketlerinin ön plana çıktığına dikkat çeken İbrahim Arıkan şöyle konuştu:

"Holdingin ilk temelleri MEF Dersaneleri'nin kurulduğu 1972 yılına uzanıyor. Biz holding olarak şirketlerimizi kişişelleştirme yoluna gittik. Böylelikle MEF Eğitim Kurumları, Yurtiçi Kargo gibi şirketlerimiz Arıkanlı Holding'ten daha fazla tanınır hale geldi. Bu şirketlerimize fazla karışmayız. Sadece başarı ve başarısızlıklarını denetler ve ona göre müdahale ederiz. Biz sessiz bir holdingiz. Türkiye'de şirketlerin kesinlikle holdinglerine sığınmaması gerekir. Eğitim sektörüyle başladığımız yolculuğa üniversite kurarak devam etmek istiyoruz. Kendim de fizik öğretmeni olduğum için eğitim her zaman bizim ilk önceliğimiz. Üniversite için YÖK'e başvurumuzu yaptık, sonucunu bekliyoruz. Karar onaylandıktan sonra, İstanbul ve İzmir'de Tıp Fakültesi, Eskişehir'de de Öğretmen yetiştiren bir Eğitim Fakültesi açmayı planlıyoruz."


Geri Dön