22 / 04 / 2024

Asgari ücret ne kadar olacak? İTO'dan flaş açıklama!

Asgari ücret ne kadar olacak? İTO'dan flaş açıklama!

Yeni asgari ücretle ilgili görüşlerini aktaran İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 2023 asgari ücretinin enflasyonun birkaç puan üzerine eklenecek bir refah payı ile uygulanmasının doğru olacağını savundu.Enflasyondaki hızlı yükseliş sürerken, vatandaşın cebine giren para da erimeye devam ediyor. Vatandaşın gözü kulağı da 2023 yılı asgari ücretinde.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de konuya ilişkin konuşarak  Aralık ayını işaret etmiş ve beklentilerin karşılanacağını iddia etmişti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Asgari ücretin enflasyonun geldiği nokta dikkate alınarak, alım gücünü telafi edecek bir oranda artmasını, hatta birkaç puan da üzerine eklenecek bir refah payını iş dünyası makul karşılar. Kimseyi rahatsız etmez. Bunun altında bir şey beklemek rasyonel de olmaz” dedi.

Asgari ücret ne kadar olacak? İTO dan flaş açıklama!

ASGARİ ÜCRET SON DURUM NE?

Kazakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin.” açıklamasında bulundu.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR ARTACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Ortak Paylaşım Forumu’nun “Çalışma Hayatında Sürdürülebilirlik” ana temasıyla gerçekleştirilen foruma katılan Bilgin, “Enflasyonun asgari ücret üzerindeki tahribatını bitirecek düzenlemeyi aralık ayında yapacağız” dedi.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön