22 / 02 / 2024

Atatürk Köşkü'nde restorasyon tamamlandı, açılışa hazırlanıyor!

Atatürk Köşkü'nde restorasyon tamamlandı, açılışa hazırlanıyor!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan esaslı restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Köşkü 'nün ziyarete açılması için ekipler gece gündüz hummalı bir çalışma sürdürüyor. Köşk, açılışa hazırlanıyor...

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalTrabzon'un en çok ziyaret edilen turizm mekânlarından biri olan Atatürk Köşkü açılışa hazırlanıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan esaslı restorasyon çalışmaları tamamlanan Atatürk Köşkü'nün ziyarete açılması için ekipler gece gündüz hummalı bir çalışma sürdürüyor. Restorasyonu belirlenen süre içerisinde bitirilen Atatürk Köşkü'nde temizleme ve son rötuş çalışmalarında sona gelindi. Tefrişat düzenlemelerinin ardından Atatürk Köşkü'nün önümüzdeki hafta içerisinde ziyarete açılması planlanıyor.


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şehirde en çok ziyaret edilen mekanlardan biri olan Atatürk Köşkü'nde esaslı bir restorasyon yaptıklarını kaydederek, "Restorasyonu büyük bir titizlikle yapılan Atatürk Köşkü'nde çalışmalar tamamlandı. Son rötuşlerin yapılması, temizleme ve tefrişat çalışmalarının tamamlanmasının ardından önümüzdeki hafta içerisinde bu önemli tarihi mekânı tekrar yerli ve bancı turistlerin ziyaretine açacağız. Restorasyon çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi


Geri Dön