16 / 06 / 2024

Atek Yapı Atek Adress ile iş dünyasının dikkatini çekiyor!

Atek Yapı Atek Adress ile iş dünyasının dikkatini çekiyor!

31 katlı ofis projesi Atek Adress iş dünyasının ihtiyaç duyacağı her donanıma sahip. Atek Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güç, "Proje modern mimarisinin yanı sıra teknolojik altyapısıyla da iddialı" dedi
2010 yılından bu yana inşaat alanında başarılı çalışmalara imza atan Atek Yapı, son projesi Atek Adress ile iş dünyasının dikkatini çekiyor. Mersinli'de yer alan 31 katlı ofis projesinin 1 ay içerisinde satışa sunulacağını dile getiren Atek Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güç, "Projemiz şimdiden yoğun ilgi görüyor. 2015 Eylül ayında tamamlamayı planladığımız Atek Adress, İzmir'de fark yaratacak" dedi. 


7 ay önce başlanan projenin temel kazık çalışmalarının bittiğini dile getiren Güç, "4 dönüme yakın bir arazi üzerinde 28 bin metrekarelik bir inşaat alanında çalışmalarımız devam ediyor. 3 katı otopark olmak üzere projemiz toplam 31 katlı olacak. Türkiye'nin en büyük istinaf mahkemesinin yanında yer alacak olan Adress projesi, aynı zamanda İzmir'in yeni cenneti olacak olan Çınarlı rekreasyon alanının tam arkasında yer alıyor. Stadyum metro durağının da tam karşısında bulunan projemiz hızla gelişen bir bölgede yer almasından dolayı oldukça fazla prim yapacak" diye konuştu.


"Anlayış değişecek"

Atek Adress'in iş dünyasının ihtiyaç duyacağı her türlü donanıma sahip olacağını vurgulayan Ercan Güç şöyle devam etti; "Atek Adress projesi İzmir'de ofis anlayışına yepyeni bir boyut kazandıracak. Projemiz modern mimari görünümünün yanı sıra teknolojik altyapısıyla da göz dolduracak. Akıllı bina sistemleri ile donatılacak olan Adress'te konferans salonu ile 10 kişiden 250 kişiye kadar toplantı salonları yer alacak. Tüm bunların yanı sıra binamızda fitness center, yemek alanları ve çalışanları iş stresinden az da olsa uzaklaştıracak olan kat bahçeleri bulunacak." 


Evia Konutları yaz sonunda bitecek

Atek Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Atek Yapı, 2010'dan bu yana inşaat çalışmaları yapıyor. İlk projesini Buca'da tamamlayan Atek Yapı, 172 daireyi söz verdiği zamandan aylar önce bitirerek, Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne sattı. 


Yoğun ilgi görüyor

Firmanın, Yücesoy Mühendislik ile ortaklaşa yürüttükleri Evia Konutları projesinin birinci etabı tamamlandı. İkinci ve üçüncü etabı yaz sonunda bitecek olan proje, yoğun ilgi görüyor. Atek Yapı'nın yanı sıra Atek Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Corvustech şirketi, alışveriş merkezi, havaalanı, rezidans gibi yüksek standart ve teknoloji gerektiren yapıların ayrılmaz bir parçası olan "elektro mekanik" sistemleri üzerine faaliyet gösteriyor. Ayrıca ülkemizin köklü menkul kıymetler kuruluşlarından biri olan Güney Menkul Değerler A.Ş. de şirket bünyesinde yer alan kuruluşlardan biri. 


Yeni Asır


Geri Dön