22 / 05 / 2024

Avrupark Bahçekent 11 Nisan'da resmen satışta!

Avrupark Bahçekent 11 Nisan'da resmen satışta!

Firma: Cihan İnşaat

Proje: Avrupark Bahçekent

Emlak Konut GYO güvencesinde Cihan İnşaat ve Konut Yapı’nın yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Avrupark Bahçekent projesi 11 Nisan Cumartesi günü satışa sunuluyor.İstanbul’un Avrupa yakasına kurulan Yenişehir’in tam kalbinde yer alan Bahçekent’te yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor.  Cihan İnşaat  ve Konut Yapı iş birliğinde, Emlak Konut GYO güvencesiyle yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Avrupark Bahçekent, 11 Nisan Cumartesi günü satışa çıkıyor. Avrupark Bahçekent’in tanıtımı amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Tanıtım toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala ve Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır ve Avrupark’ın reklam yüzü Mustafa Denizli katıldı.


Avrupark Bahçekent’in tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut olarak yatırımlarımızı büyüterek devam ettiriyoruz. 3.7 milyon metrekare arsa yatırımı yaptık. Değeri 5 milyar liralık yeni arsa aldık. 2013 yılından itibaren 100 bin bağımsız bölüm açtık. Ruhsat aşamasında olanlarla 120 bin adede ulaşacağız” dedi. Emlak Konut’un 2014 yılında 954 milyon lira kar ettiğini belirten Kurum, “Sadece geçen yıl 10 bin bağımsız bölüm açtık. 2015’te hedefi büyüttük. 12 bin bağımsız bölüm açmayı planlıyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde 1 milyar liralık hedef ve 1.500 bağımsız bölüm öngörüyorduk. Öngörüyü aşarak 2 bin 100 adet bağımsız bölüm sattık” diye konuştu.


Dev Şehir Parkı 50 milyon liraya mal olacak

Emlak Konut olarak hem Bahçekent’te 160 dönümlük, hem de Başakşehir Kayaşehir’de 270 dönümlük şehir park yaptıklarına işaret eden Kurum, “Bahçekent’te ve Başakşehir’de hayata geçirdiğimiz şehir parklarında yeşil alan, çocuk oyun alanları, gölet park, elektrikli şarj alanları ve daha birçok sosyal donatı olacak. Bahçekent’te yapılan Dev Şehir Parkı’nın yatırım bedeli 50 milyon lira. Biz burada sürdürülebilir bir park yarattık” açıklamasında bulundu.


Bahçekent’te 6 bin 500 bağımsız bölümün ihalesini yaptıklarını ve inşasına başladıklarını açıklayan Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti:“Bunu toplamda 10 bin bağımsız bölüme çıkaracağız. Burada 40-50 bin nüfus öngörüyoruz. Mega projelerin buraya yakın olması projenin cazibesini artırıyor. Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, dev şehir hastanesi gibi... Bahçekent’te yatırımcı da, konutu alan da, arsa sahibi de satan da kazansın diye yola çıktık. Özel okullar ve sağlık alanları ile her kitleye hitap edecek bir bölge burası. Bugün tanıtımını yaptığımız Avrupark Bahçekent, Emlak Konut’un hasılat paylaşımı ile Cihan İnşaat ve Konut Yapı tarafından inşa ediliyor. Projede 1394 daire ve 86 ticari birim var.”


Keşfedilmeyi bekliyor

Avrupark Bahçekent’ten ev alanları parlak bir geleceğin beklediğini söyleyen Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala, “Projemizin yer aldığı Bahçekent, Emlak Konut tarafından geliştirildi. Bahçekent, sağlık, eğitim, alışveriş ve spor alanlarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent olarak planlandı. Kanal İstanbul’a, üçüncü havalimanına, 29 Ekim’de açılması planlanan üçüncü boğaz köprüsü Yavuz Sultan Selim’e ve bağlantı yollarına çok yakın bir konumda yer alan Bahçekent, önümüzdeki dönemde 20 bin konuta ev sahipliği yapacak” dedi.Avrupark Bahçekent’in sakinlerine hem bu yeni kentin imkanlarını hem de kendi içindeki zengin sosyal olanakları sunacağını belirten Pala, “Projemiz, insan odaklı tasarımıyla sakinlerine konforlu bir yaşamın kapılarını açarken, daha yapım aşamasındayken de kazandırmaya başlayacak. Avrupark Bahçekent, alt yapısıyla, planlamasıyla, konumuyla, İstanbul’un geleceğinin yıldızı olacak. Proje ilk satışa çıktığında ev alanlar inşaat bittiğinde yaklaşık yüzde 80 kazanmış olacak” diye konuştu. 


Konutta balon yok

Avrupark Bahçekent’in yapımına önümüzdeki ay başlayacaklarını söyleyen Ertuğurul Yavuz Pala, “Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçecek olan projemiz Mayıs 2018’de tamamlanacak” açıklamasında bulundu. Projenin talep toplama döneminde yoğun ilgi gördüğünü belirten Pala, “1.394 konuta yaklaşık 5 bin 500 talep aldık. Aslına bakarsanız bu kadar ilgi bizi de şaşırttı. Demek ki doğru yerde doğru proje yapınca talep alıyorsunuz. Bu da Türkiye’de konut balonu olmadığının en güzel ispatı” şeklinde konuştu.


Konforlu bir yaşam sunacak

Avrupark Bahçekent projesi hakkında bilgi veren Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, 79 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projenin 21 blokta blokta 1.394 daire ve 86 ticari üniteden oluştuğunu açıkladı. Avrupark Bahçekent’in sakinlerine konforlu bir yaşam sunacağını dile getiren Bengi Hışır, “Avrupark Bahçekent’te evlerin her metrekaresini birinci sınıf malzemelerle tasarladık. 1+1’den 4+1’e kadar dört farklı daire seçeneğinden ve 2 kattan 26 kata kadar farklı yükseklikte bloklardan oluşan projemiz değişen ihtiyaçlara uygun bir mimari anlayışa sahip. Avrupark’taki tüm bloklar birbirinin önünü kapatmayacak şekilde İstanbul’un dev şehir parkı olan Hayat Park manzarasına ya da peyzaj alanlarına bakıyor. Rahat ve aydınlık bir gelecek için tasarlanan projede, planlı yapılaşma ve ferah konut dağılımı sayesinde güneş her zaman evlerin içinde olacak” açıklamasında bulundu. Bengi Hışır, Avrupark Bahçekent’te 1+1 dairelerin 64 ila 73 metrekare, 2+1 dairelerin 100 ila 120 metrekare, 3+1 dairelerin 145 ila 160 metrekare ve 4+1 dairelerin 174 ila 185 metrekare büyüklüğünde olacağını söyledi. 


Yüzde 80’i yeşil alan

Avrupark Bahçekent’in yüzde 80’inin yeşil alanlara ayrıldığını belirten Hışır, “Avrupark’ta yaşayanlar hem sitenin peyzaj alanlarında yeşilliğe doyarken hem de İstanbul’un Dev Şehir Parkı’nın içerisinde yer alan göletler, piknik alanları, yürüme ve spor alanlarından sınırsızca faydalanmanın keyfini sürecek” diye konuştu.Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır’ın verdiği bilgiye göre,  Avrupark Bahçekent  modern yaşamın vazgeçilmezlerinden olan ve şehir hayatında yokluğunu hissettiğiniz tüm aktiviteleri yanı başınıza getiriyor. Projede açık-kapalı çocuk ve yetişkin havuzları, bay-bayan sauna, buhar odası, Türk hamamı, fitness, pilates salonları, masa tenisi, çocuk parkı, tenis kortu, futbol sahası, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları bulunuyor. Avrupark Bahçekent tamamı kapalı otoparkları ve zengin peyzajı ile öne çıkıyor.


Kanal İstanbul’a 3.5 km uzaklıkta

TEM Otoyolu ve yeni yapılacak Kuzey Marmara Otoyol bağlantı yolları üzerinde yer alan Avrupark Bahçekent’te yaşayanlar, şehir içi trafiğine takılmadan en hızlı şekilde evlerine ulaşmanın mutluluğunu yaşayacak. Bahçeşehir’e 5 dakika mesafede yer alan Avrupark Bahçekent, Silivri banliyö tren hattına, Kanal İstanbul, metro, üçüncü köprü bağlantı yolu ve üçüncü havalimanına yakın konumda bulunuyor.Telefon: 444 61 63

Web: www.avrupark.comprojeye sorGeri Dön