04 / 03 / 2024

Avrupark Bahçekent 5 ayın satış rekorunu kırdı!

Avrupark Bahçekent 5 ayın satış rekorunu kırdı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Mayıs ayına ilişkin bağımsız bölüm satış raporunu açıkladı.Cihan İnşaat tarafından inşa edilen Avrupark Bahçekent projesi yılın ilk 5 ayında 284 adet konut satışıyla 5 ayın birincisi oldu.Bu yılın Ocak-Mayıs döneminde Cihan İnşaat tarafından inşa edilen Avrupark Bahçekent, Emlak Konut liginde 5 ayın satış lideri oldu. Şirket ilk 5 ayda toplam 284 konut sattı. En yakın rakibin satışı ise 224 bağımsız birim oldu. Şirket, Ocak’ta 52, Şubat’ta 69, Mart’ta 53, Nisan’da 41 ve Mayıs’ta 69 konut satışına imza attı. 5 ayda satılan bağımsız birimden elde edilen ciro ise 122 milyon 892 bin 524 lira oldu. Aynı tarihte Emlak Konut tarafından geliştirilen ve satışı devam eden 92 projede satılan bağımsız birim adedi 2 bin 237, elde edilen toplam hasılat 1 milyar 461 milyon 382 bin 638 lira olarak kayıtlara geçti. 


Projeye güvenen alım yaptı 

Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, bugüne kadar yapılan projelerin başarısı ve yüksek prim oranının Avrupark Bahçekent projesinde satış liderliği getirdiğini söyledi. Hışır, bu başarının altında yatan en önemli diğer unsurun da müşteri güveni olduğunu belirtti. Hışır, “Biz yatırımcıya hem bölgeyi hem projeyi anlattık. Yeni İstanbul’un tam kalbinde yer alan bölgenin gelecek vaat ettiğini söyledik. Bize inanan ve güvenen yatırımcı da Avrupark Bahçekent’ten ev aldı. Alanlar kazandı ve kazanmaya devam edecek. Biz de yatırımcının bu güvenine hep layık olmaya çalışacağız” dedi. 


Fiyatlar 330 bin liradan başlıyor

Mayıs 2015’te satışa çıkan, 21 blok ve bin 394 konuttan oluşan Avrupark Bahçekent’te ortalama metrekare fiyatları 3 bin lira. Projede konut fiyatları 330 bin liradan başlıyor. Şirket, konut almak isteyenlere ‘biz bize ödeme planı’ yöntemiyle kişiye özel ödeme planları oluşturuyor. Konut bedelinin yüzde 25’i peşin ödendiği takdirde ise geri kalan konut bedeli, şirket bünyesinde 36 aya kadar vade farkı olmadan ödenebiliyor. 1+1, 2+1,3+1 ve 4+1 olarak farklı tip ve büyüklükte konutların olduğu projede 86 adet ticari birim de yer alıyor. Açık ve kapalı alanda zengin sosyal donatı alanı ve havuzun konumlandığı Avrupark Bahçeşehir’de bay ve bayanlara özel spa alanları da bulunuyor.


Her yere kolay ulaşım

Avrupark Bahçekent, Tem otoyolu ve yeni yapılacak Kuzey Marmara Otoyol bağlantı yolları üzerinde yer alıyor. Bengi Hışır, projeden konut alanların şehir içi trafiğine takılmadan en hızlı şekilde evlerine varabileceklerini söylüyor. Avrupark Bahçekent planlanan metro hattına 3,5 kilometre, banliyö tren hattına 1,2 kilometre, Bahçeşehir’e ise 5 dakikalık mesafede bulunuyor.


www.avrupark.com  


Bu haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Mayıs ayma ilişkin bağımsız bölüm satış raporunu açıkladı. Buna göre Cihan İnşaat tarafından inşa edilen Avrupark Bahçekent projesinde yılın ilk 5 ayında 284 adet konut satışıyla 5 ayın birincisi oldu. En yakın rakibin satışı 224 bağımsız birimde kaldı. Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, bugüne kadar yapılan projelerin başarısı ve yüksek prim oranının Avrupark Bahçekent projesinde satış liderliği getirdiğini söyledi. 


MÜŞTERİ GÜVENİ ÖNEMLİ 

Hışır, bu başarının altında yatan en önemli diğer unsurun da müşteri güveni olduğunu belirtti. Hışır, "Biz yatırımcıya hem bölgeyi hem projeyi anlattık. Yeni İstanbul'un tam kalbinde yer alan bölgenin gelecek vaat ettiğini söyledik. Bize inanan ve güvenen yatırımcı da Avrupark Bahçekent'ten ev aldı. Alanlar kazandı ve kazanmaya devam edecek. Biz de yatırımcının bu güvenine hep layık olmaya çalışacağız" dedi. 

21 blok ve bin 394 konuttan oluşan Avrupark Bahçekent'te ortalama metrekare fiyatları 3 bin lira. Projede konut fiyatları 330 bin liradan başlıyor. 


Cihan İnşaat Avrupark Bahçekent projesinde yılın ilk 5 ayında 284 adet konut satarak Emlak Konut liginde 5 ayın birincisi oldu. Projede fiyatlar 330 bin liradan başlıyor. 

m ' Şirket, konut almak isteyenlere 'biz bize ödeme planı' yöntemiyle kişiye özel ödeme planları oluşturuyor. Konut bedelinin yüzde 25'i peşin ödendiği takdirde geri kalan konut bedeli, şirket bünyesinde 36 aya kadar vade farkı olmadan ödenebiliyor. 


Yeni Şafak Haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, her ay düzenli olarak ortağı olduğu projelerindeki satış rakamlarını gösteren bir rapor açıklıyor. Mayıs ayına ilişkin bağımsız bölüm satış raporu da geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre, Cihan İnşaat tarafından inşa edilen Avrupark Bahçekent projesi yılın ilk beş ayında 284 adet konut satışıyla birinci sırada yer aldı. Bu projenin en yakın rakibinin satışı ise 224 bağımsız birim oldu. Şirket, ocak ayında 52, şubat ayında 69, mart ayında 53, nisan ayında 41 ve mayıs ayında 69 konut satışına imza attı. Beş ayda satılan bağımsız birimlerden elde edilen ciro ise 122,9 milyon TL olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Emlak Konut tarafından geliştirilen ve satışı devam eden 92 projede satılan bağımsız birim sayısı 2 bin 237, elde edilen toplam hasılat yaklaşık 1,5 milyar TL olarak açıklandı. 


Ekonomist


Geri Dön