17 / 04 / 2024

Ayçiçek yağında flaş gelişme! Market raflarını direkt etkileyecek

Ayçiçek yağında flaş gelişme! Market raflarını direkt etkileyecek

Türkiye'de son dönemde fiyatı en çok artan ürünlerin başında gelen ayçiçek yağıyla ilgili flaş bir gelişme yaşanıyor. Trakya'da büyük bir alanı eken çiftçiler, yüksek verim için yağı bekliyor. Eğer istenilen verim gelirse ayçiçek yağında indirimler olacak.Ülkemizde vatandaşların mutfakta kullandığı yağların başında ayçiçek yağı geliyor. Ancak son dönemde her Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş, hem de tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle ayçiçek yağında ciddi sıkıntılar meydana geldi. Hal böyle olunca ayçiçek yağı fiyatları da ciddi derece arttı. 

TRAKYA'DA HERKES YAĞMUR BEKLİYOR

Ayçiçek yağında yüksek verim için Trakya'da geniş bir alanı eken çiftçiler ise yağışla birlikte yüksek verim elde etmek için geri sayıma devam ediyor. Eğer çiftçilerin dileği kabul olur da beklenen yağış kısa zamanda gelirse, bu vatandaşlar için de iyi olacak. Yağ üretiminin artması, fiyatların da otomatikmen indirime girmesi anlamına giriyor. 
 


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön