20 / 06 / 2024

Aydın Efeler'de 24 yıllık imar sorunu çözüldü!

Aydın Efeler'de 24 yıllık imar sorunu çözüldü!

Aydın Efeler'de 1033 aileyi yakından ilgilendiren ve 24 yıldır çözüme kavuşması beklenen imar sorunu çözüldü.Aydın'a bağlı Efeler ilçesinde yer alan Mimar Sinan Mahallesi Polis Okulu Mevkiinde 800 bin metrekare alanın sahibi olan arazi sahiplerini ilgilendiren ve 1997 yılında başlayan arazi sorunu çözüme kavuştu. Efeler Belediyesi'nde yer alan habere göre; uzun yıllar çözüme kavuşmayan süreç  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın atılımlarıyla çözüldü. 

Tapularına kavuşan arsa sahipleri için Mimar Sinan Mahallesi Polis Okulu yanındaki alanda tören yapıldı. Törende konuşan Başkan Atay,“Bunca yıldır bu alandaki imar sorununun çözülememiş olmasından büyük üzüntü yaşadım. Kendimi sizin yerinize koydum. İmar Müdürlüğümüze talimat verdim, haftalarca, aylarca çalıştık, uğraş verdik ve 24 yıldır çözülemeyen imar sorununu çözdük.” dedi.

İmar sorunu çözülmediği için uzun süredir mutsuz olduğunu söyleyen Atay şu açıklamalarda bulundu: 

“Sizin yerinize kendimi koydum, yıllarca çalıştınız emek verdiğiniz ya da ailelerinizden miras kalan bu yerlerde 24 yıldır hiçbir tasarrufta bulunamadınız. Ne kadar acı bir olay. Belki yerlerinizi müteahhite verecektiniz, bir kısmını kendiniz yaptıracaktınız ve daha refah içinde yaşayacaktınız ama yaşayamadınız. Yaşanmamışların acısını çıkartmak için sizin yerinize kendimi koydum. Çok üzüldüm bunca yıldır bu sorunun çözülememiş olmasından büyük üzüntü yaşadım. İmar Müdürümüze gerekli talimatları verdim. Evrakları topladık, çalıştık, uğraş verdik, günler aylar sürdü ve o ayların sonunda bir karar verdik. ‘Çözülecek’ dedik ve öyle de oldu. Sağ olsunlar herkes de destek verdi. Bu sorunun çözülmesi konusunda duyarlı ve özverili davranan tüm Efelerli yurttaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum, sağolsunlar varolsunlar.”

Aydın Efeler de 24 yıllık imar sorunu çözüldü!

Modern bir semt olacak

Atay konuşmasının devamında “Arsa sahibi olan arkadaşlarım malınızın değerini bilin, burası çok lüks ve değerli bir yer haline gelecek, sokakları, yolları, yaşam merkezleri, parkları, burada açacağımız kitap kafeler ile çok güzel bir semt olacak. Lütfen mallarınızla ilgili olarak cimri davranın ve değerini bilin. Refah içinde yaşamanız için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz. Kadınlarımız ailenin yükünü çeken insanlarsınız. Hem çocuklarınızı yetiştirdiniz, hem de onların Cumhuriyet’ine ve Cumhuriyet’i bize emanet eden Atatürk’ün ilkelerine bağlı birer yurttaş olmasına katkı yaptınız. Sahibi olduğunuz arsalarda bu duyarlılığınızı göstermesini diliyorum. Kadın kardeşlerim, arsalarınızı satmayın.” ifadelerine yer verdi. 

Yaşanabilir semt olacak 

“Efeler’i Marka kent yapma özlemimi yerine getirmek istediğim yerlerden birisi burası. Burada yapacağımız her türlü binaya birlikte karar verelim. Müteahhit, mimar, inşaat mühendisi arkadaşlarım; lütfen ‘ben yaptım oldu’ demeyin. En güzeli neyse birlikte konuşalım, tartışalım… Burayı yaşanılabilir bir semt haline getirmek için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Sizlere verdiği sözü yerine getiren bir belediye başkanı ve siyasetçi olarak mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Verdiğiniz kararlarla yaptığınız icraatlarla toplumun refahını, mutluluğunu artırıyorsunuz, bu benim için Dünya’nın en büyük hediyesi sağ olun, var olun.”

24 senelik hasret son buldu

Başkan Atay'a teşekkürlerini ileten imar Sinan Mahalle Muhtarı Gurbet Çamoğlu ise “Dirayeti, kararlılığı, yüksek görev ahlakı ve herkesin her kesimin takdir duygularını kazanmış olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 24 yıldır vatandaşlarımızın çektiği hasreti en kısa zamanda çözme başarısını göstermiştir. Mimar Sinan Mahallemize hayırlı uğurlu olsun, şahsım ve mahalle sakinlerim adına Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.

Mahalle Sakini Şahabettin Yılmaz ise, “Bir gün halk kendini yönetecek, şerefli, çalışkan yöneticiler seçtiği zaman 24 senedir çözülemeyen sorunlar bir takım zorluklara rağmen çok kısa sürede çözülebiliyormuş. Fatihler tarihimizde hep cesaretli ve sorun çözen kişiler olmuştur. Fatih Sultan Mehmet, karadan gemileri yürüttü ve bir ulusun kaderini değiştirdi. Fatih başkanımız da inşallah kısa sürede 24 senedir hayalini kurduğumuz evlerimize kavuşturacaktır. 24 yıldır yaşanan imar sorununa çözüm getiren Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Aydın Efeler Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!


Geri Dön