24 / 06 / 2024

Bahçeli doğa evleri konseptine talep artıyor!

Bahçeli doğa evleri konseptine talep artıyor!

Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “İstanbul nüfus yoğunluğu itibariyle en çok konutun satıldığı şehir olma özelliğini korurken İstanbullularda ise bahçeli doğa evi konseptine talep artıyor” dedi.TÜİK’in açıkladığı son verilere göre, konut satışlarında İstanbul 22 bin 270 konut satışı ve yüzde 18,6 ile en yüksek paya sahip bulunuyor. Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “İstanbul nüfus yoğunluğu itibariyle en çok konutun satıldığı şehir olma özelliğini korurken İstanbullularda ise bahçeli doğa evi konseptine talep artıyor” diye konuştu.

Ülkemizde pandeminin ortaya çıkmasından sonra Silivri’de hayata geçirdikleri Villa’de Piar projesi ile 42 bahçeli doğa evinin inşaatına başlayan Arizon Yapı’da, örnek dairenin tamamlanmasının ardından kalan 41 dairenin inşaat çalışmaları da hızla sürüyor. Haziran 2021 tarihinde ev sahiplerine ruhsatlarıyla teslim edilecek olan konut projesiyle ilgili açıklamalar yapan firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “İlk olarak İstanbul’daki deprem gerçeğinden yola çıkarak kurguladığımız ‘güvenli yaşam alanı konseptine’ uygun olarak projemizi hayata geçirmek istedik. Pandeminin hemen ardından temellerini attığımız Villa’de Piar projemizde gördük ki özellikle İstanbullular şehrin yakın civarında yer alan bölgelerde hem depremden hem de pandemiden uzak ve güvenli bir konutta yaşamlarını sürdürmek istiyorlar” diye konuştu.

“Loft konseptine uygun olarak, 6 metrelik yüksek tavan yapısı ile dikkat çeken Villa’de Piar, geniş pencere detayları ile de kullanıcılarına oldukça ferah bir iç mekan alanı sağlayacak” diye konuşan Mehmet Özden, “Projemiz 20 milyon 143 bin 463 metre kare yemyeşil ormanlık alan ile çevrili, Silivri’nin Balaban mevkiinde konuşlanıyor. Doğa içerisinde yaşamak isteyenler için 11 bin 150 metre kare net alana yayılmış olarak, toplam 42 bahçeli doğa evinden oluşuyor” dedi.

“Deprem gelip geçici bir gündem değil Türkiye’nin bir gerçeğidir”

Deprem yönetmeliğine uygun olarak taşıyıcı sisteminin betonarme, dış cephesinin yangına, ısıya ve soğuğa dayanıklı metal panel ile yapıldığı Villa’de Piar, alıcılarına müstakil bahçeli, güvenlikli, ferah yüksek iç mekana sahip, sosyal ve yeşil alanları ile hem şehre yakın hem de huzur dolu bir yaşam alanı sunmayı hedefliyor. 3 tip ev seçeneğinin yer aldığı projede; 3+1 evler, yaklaşık 270 metre kare bahçe içinde 100 metre kare brüt alana, 2+1 evler, ortalama 250 metrekare bahçe içinde 92 metre kare brüt alana ve 1 oda 1 salon evler ise yaklaşık 150 metre kare bahçe içinde ve 47 metrekare brüt alana sahip.Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “Deprem ülkemizde gelip geçici bir gündem değil Türkiye’nin bir gerçeğidir. İnşaat çalışmalarımızı deprem yönetmeliğine uygun titizlikle sürdürüyoruz” dedi.

 

Web: https://arizonyapi.com/


Geri Dön