03 / 03 / 2024

Başakşehir'e bir gençlik merkezi daha geliyor!

Başakşehir'e bir gençlik merkezi daha geliyor!

‘İlk’lerin ve ‘en’lerin şehri Başakşehir’e ilçe gençliğinin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilecek muhteşem bir tesis daha geliyor. Sular Vadisi 2.Bölge’de hayata geçirilen ilçenin ‘ilk’ Gençlik Merkezi’nin yapımına kısa süre içinde başlanacak.Başakşehir Belediyesi, gençlerin geleceğine yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre,  Erdemli, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik için Sular Vadisi 2. Bölge’de gençlik merkezi yapılıyor.

Gençlik Merkezi’nde yok yok…

Mimar Sinan Caddesi’ne cepheli konumda hayata geçirilecek olan Gençlik Merkezi’nin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. Toplam 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde yükselecek olan merkezde; yarı olimpik havuz, bay ve bayan fitnes salonu, bay ve bayan sauna, 200 kişilik çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, kütüphane, kitap kafe ve şark odası yer alacak.

 “Tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz”

Gençlik Merkezi’nin inşa edileceği alanda incelemeler yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençleri çok önemsediklerini dile getirerek, “Belediye olarak gençlerimize her türlü imkânı sunuyoruz. Spor parklarımız, Enez Gençlik Kampımız, İzcilik Kampımız ve bilgievlerimiz ile sağlıklı, mutlu ve her şeyden önemlisi kendine güvenen, nereden geldiğini ve nereye gideceğini bilen bir nesil yetişmesini amaçlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda gençlerimiz, çocuklarımız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” diye konuştu.

 

Gençlik Merkezi 2019’da hizmete açılacak

Başkan Kartoğlu, ilçe gençliğinin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilecek şekilde tasarlanan merkezin inşaatına kısa süre içinde başlayacaklarını belirtti. Başakşehir Gençlik Merkezi’nin 2019'da tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.


Geri Dön