18 / 05 / 2024

Beykoz Konakları'na kardeş geliyor

Beykoz Konakları'na kardeş geliyor

Tepe İnşaat Beykoz Konakları'ndan sonra İstanbul'daki ikinci villa projesini önümüzdeki yıl hayata geçiriyor.Hacettepe Üniversitesi, Atatürk Havalimanı, İş Bankası Kuleleri ve Beykoz Konakları başta olmak üzüre yurt içi ve yurtdışında başarılı projelere imza atan Tepe İnşaat, inşaat sektöründe yaşanan durgunluğa rağmen çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şu anda 2.5 milyar dolarlık bir inşaat portföyünü yönettiklerini söyleyen Tepe İnşaat Genel Müdürü Süleyman Son, daha çok hastane, sağlık kompleksleri, havaalanı ve terminal projeleri ile altyapı işleri yaptıklarını söyledi. İstanbul'da konut piyasasına Beykoz Konakları'yla adım attıklarını daha sonra 2006 yılında yine Maltepe Başıbüyük'te Narcity projesine başladıklarını belirten Süleyman Son, "Önümüzdeki yıl İstanbul'da Beykoz Konakları tarzında yeni bir projeye başlayacağız. İstanbul'da iyi bir noktada üst gelir grubuna hitap eden bir proje yapmak istiyoruz. Krizler olsa dahi bu kesim etkilenmiyor, yaptığımız evler satılıyor. Zaten Tepe İnşaat'ın yaptığı tüm evler her zaman prim yapar" dedi.

Yapımına 2006 yılında başlanan ve 2009 yılı sonunda tamamlanması planlanan Narcity projesi hakkında da bilgi veren Süleyman Son şunları söyledi:

"Narcity, 147 dönüm arazi üzerine kuruldu. Proje bin 306 konuttan oluşuyor. Bunun bin 41'ini satışa sunduk ve 781 tanesi kısa sürede satıldı. Şuana kadar yüzde 45'i tamamlanan projede, 573 ev sahibi tapularını bugün teslim alıyor. Narcity, nar ağaçları arasında enerji dolu bir hayat vaat ediyor."

188 bin YTL'ye ev

Narcity'de daire büyüklüklerinin 68 metrekare ile 175 metrekare arasında değiştiğini ifade eden Son, fiyatların da 188 bin YTL'den başlayıp dairenin büyüklüğü ve konumuna göre 529 bin YTL'ye kadar çıktığını, peşin alımlarda yüzde 10 indirim yaptıklarını anlattı. Narcity'nin ikinci el piyasada da iyi prim yaptığını ifade eden Süleyman Son, "2006'da bizden ev alanlar şimdi bunları yüzde 70-80 daha yüksek fiyattan satıyorlar. Geçen yıl sattığımız evlerse yüzde 20-25 değerlendi" açıklamasını yaptı. 

İnşaat sektörü hakkıda da bilgi veren Son, "2005-2006 yıllarında sektörde bir patlama yaşandı. Sektörde 2007'de yüzde 20 gerileme görüldü. Biz bu yıl sektörün daha kötü olacağını düşünmüştük. Ancak 2007'den farklı bir durum olmadı. Pazarda moraller iyi. piyasadan farklı olarak biz hedeflediğimiz satışları yapıyoruz."


Geri Dön