03 / 03 / 2024

Beylikdüzü Gürpınar'da kentsel dönüşüm için yüzde 74 uzlaşma sağlandı!

Beylikdüzü Gürpınar'da kentsel dönüşüm için yüzde 74 uzlaşma sağlandı!

KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi ortaklığı ile hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yapılan uzlaşma görüşmelerinde yüzde 74 anlaşma sağlandı. İstanbul Beylikdüzü’nde özellikle riskli binalarda hayata geçen kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi, ortaklığı ile hayata geçirilen kentsel dönüşümde yüzde 74 uzlaşma sağlandı. Proje alanında riskli yapıların yıkımı devam ediyor. Proje genelinde pay satış süreçleri de başlatıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt projede 2022 senesinde temel atma işleminin yapılacağını dile getirmişti. 

Beylikdüzü Gürpınar da kentsel dönüşüm için yüzde 74 uzlaşma sağlandı!

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi Siteler’de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde 7 bloklu 260 konutluk site yenilenecek. Yaklaşık 2 bin kişinin ikamet ettiği Gürpınar Siteler Mahallesi'ndeki dönüşüm için KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım tarihinde protokol imzalandı. Protokol kapsamında ilk önce uzlaşma ofisi açıldı ve Beylikdüzü Belediyesi ile hak sahipleri arasında görüşmeler yapıldı.

Beylikdüzü Gürpınar da kentsel dönüşüm için yüzde 74 uzlaşma sağlandı!

Görüşmeler dahilinde yüzde 74 uzlaşma sağlandığını belirten Ali Kurt, Ali Kurt "Gürpınar’da   @beylikduzubeltr
 ile yürüttüğümüz dönüşüm projemizde uzlaşma oranı yüzde 74.Pay satış sürecine başladık. Henüz sözleşme imzalamayan hak sahiplerimizi piyasa koşullarını göz önüne alarak hızla uzlaşmaya bekliyoruz. 
@mmuratcalik

Geçtiğimiz günlerde kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yıkım çalışmalarını inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, “Kentsel dönüşüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Bize güvenip imzalarını veren komşularımız bize güvenmeye devam etsinler. Vatandaşların burada zaman kaybına tahammüllü yok. Bundan sonraki süreci hızlı yürüteceğiz ve en kısa sürede hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceğiz. İnsanları, güvenli yuvalarında evlatlarıyla birlikte huzur içerisinde oturmalarını sağlayacağız. KİPTAŞ verdiği sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak biz de sürecin çok hızlı yürütülmesi ve çok hızlı bitirilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle temel atmayı gerçekleştirerek, vatandaşların en kısa sürede güvenli konutlara geçmelerini sağlayacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

 

Gürpınar’da @beylikduzubeltr ile yürüttüğümüz dönüşüm projemizde uzlaşma oranı %74.

Pay satış sürecine başladık.
Henüz sözleşme imzalamayan hak sahiplerimizi piyasa koşullarını göz önüne alarak hızla uzlaşmaya bekliyoruz. @mmuratcalik pic.twitter.com/7SwaLfsYgo

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) December 17, 2021

 

Gürpınar'daki kentsel dönüşümde vatandaşlar mağdur edildi iddiası!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com


Geri Dön