05 / 03 / 2024

Beylikdüzü Gürpınarlılar elektrik sorununa çözüm istiyor!

Beylikdüzü Gürpınarlılar elektrik sorununa çözüm istiyor!

Kumkapı Balık Hali, Beylikdüzü Gürpınar’da yeni yapılan modern bir tesise taşınacak. Ancak çevre sakinleri, bölgedeki trafoların yetersiz kaldığını, hal inşaatıyla trafolara ek yük bindiğini ve sürekli elektrik kesintisi yaşandığını iddia ediyor.Habertürk Gazetesi'ndeki habere göre, şehir içinde olması nedeniyle trafik kargaşasına neden olan, yetersiz kapasitesi yüzünden ihtiyaca cevap veremeyen Kumkapı Balık Hali, Beylikdüzü Gürpınar’da yeni yapılan modern bir tesise taşınacak. Gürpınar sahilinde yapımı devam eden yeni hal, 240 bin metrekarelik bir alana deniz doldurularak yapılıyor, inşaat da tüm hızıyla devam ediyor. Hatta birkaç ay içinde de hizmete girmesi planlanıyor. Ne var ki hal henüz açılmadan şikâyetlere konu oluyor. Şöyle ki; çevre sakinleri, bölgedeki trafoların yetersiz kaldığını, hal inşaatıyla trafolara ek yük bindiğini ve sürekli elektrik kesintisi yaşandığını iddia ediyor.


Bakın bir okuyucumuz, neler anlatıyor: “Hal yapılıyor, iyi güzel de bölgedeki trafolar bunu kaldırabilecek mi? Daha yapım aşamasındayken hemen her gün elektrik kesintisiyle karşı karşıya kalıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde karanlıkta kalıyoruz. Böylesine büyük bir proje hayata geçirilirken trafoların da yenilenmesi gerekmiyor mu?”


İşte Gürpınar sakinleri böyle diyor. Peki ya konunun birinci derecede muhatabı olan BEDAŞ ne diyor? Bu iddiaları aktardığım BEDAŞ yetkilileri, şu açıklamayı yaptı:


“BİR AY SONRA BİTECEK”


“Beylikdüzü, hızla büyüyen bir bölge olduğundan kapasitenin 2-3 kat artırılması için projeye başladık. Yeni hatlar için çalışmalar sürüyor. Bu çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığını da söyleyebiliriz. Hal bölgesinin kapasitesinin artırılması için 4 kilometrelik yeraltı kablosu döşeniyor. Ancak bu çalışmalar sırasında hatların devreye alınması için elektrik kesintisi yapmak zorunda kalıyoruz. Zaman zaman 3-4 saatlik kesintiler yapılabiliyor. Ancak bir ay içinde bu çalışmalar tamamlanacak.”


Habertürk


Geri Dön