22 / 04 / 2024

Bomba! Bomba! Bomba! Seyrantepe stadyumu ihalesinde dağ fare doğurdu!!!

Bomba! Bomba! Bomba! Seyrantepe stadyumu ihalesinde dağ fare doğurdu!!!

Günün bomba haberi Galatasaray'dan geldi. TOKİ'nin Galatasaray'a yaptıracağı stadyum için yerli ve yabancı 28 şirket şartname almıştı. Bunların sadece 5'i teklif verdi. Teklif hangi şirketlerden? Bundan sonra ne olacak?Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksinin ihalesi, Toplu Konut İdaresi tarafından bugün yapılıyor. İdare Merkezinde yapılan ihale için 28 firma şartname alırken, 5 firma teklif vererek ihaleye katıldı.

İhale öncesi açıklama yapan  TOKİ  Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, mali tekliflerin bugün açılacağını, daha sonra tekliflerin, oluşturulan teknik kurul tarafından teknik olarak değerlendirileceğini söyledi.

Teknik değerlendirme amacıyla Galatasaray Kulübünden 2, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden 2 ve TOKİ'den 5 kişi olmak üzere 9 kişilik bir kurul oluşturulduğunu kaydeden Tıraş, teknik değerlendirmeye en kısa sürede başlanacağını söyledi.

Teknik değerlendirmenin tamamlanmasından sonra, projesi uygun görülen firmalardan ikinci tekliflerin isteneceğini ifade eden Tıraş, ihale kapsamında projenin toplam süresinin 1440 gün olduğunu, ancak Seyrantepe Spor Kompleksi projesinin 720 gün içerisinde tamamlanacağını bildirdi.

Bugün yapılan ihale için 28 firmanın şartname almasına karşın sadece 5 firmanın teklif vermesinin yeterli olup olmadığının sorulması üzerine TOKİ Başkan Yardımcısı Tıraş, ''5 firmanın ihaleye katılması yeterli''dedi.

Ali Sami Yen Stadının yerine yapılacak proje için TOKİ'nin bir fizibilite çalışması olduğunu belirten Tıraş, bunun ihaleden sonra açıklanabileceğini söyledi.

İhaleye Nurol İnşaat, Eren Talu Mimarlık, Cengiz İnşaat, Mesa Mesken ve Bozoğlu İnşaat firmaları teklif verdi. İhaleyi Galatasaray Kulubü Başkanı Özhan Canaydın da izliyor.

İhale kapsamında, Ali Sami Yen'in bulunduğu 34 bin 640,43 metrekare alanda ''Kentsel Sosyal Altyapı Alanları'' için en uygun teklifi veren firma, Seyrantepe'de spor kompleksini yapacak.

Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılacak. Spor kompleksi, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilecek.


Geri Dön