12 / 07 / 2024

Buğday fiyatlarından sonra ekmek fiyatları da yükselecek mi? Ekmeğe yeni zam gelecek mi?

Buğday fiyatlarından sonra ekmek fiyatları da yükselecek mi? Ekmeğe yeni zam gelecek mi?

Ekmeğe yeni zam gelecek mi? Buğday fiyatlarından sonra ekmeğe de zam gelecek mi? İşte detaylar!Yaşanan ekonomik kriz, artan enflasyon ve hayat pahalılığından dolayı ekmek fiyatlarına da zam yapılıyor. Türkler neredeyse hemen hemen her yemeğin yanında ekmeği mutlaka bulunduruyor. Ekmek sofraların da ana maddesi olarak görülüyor. Ekmeğin dışında buğday bileşeni ile yapılan pek çok farklı ürün bulunuyor, buğday fiyatlarına zam yapılması yeni zamları da beraberinde getireceği düşüncesini doğurdu. Buğday fiyatları yükseliş içinde olması ekmek fiyatlarının da yükseleceği beklentisini ortaya çıkardı.

28 Mayıs 2023 tarihinde açıklanmış olan liste çerçevesinde buğday ve arpa fiyatlarının yükseldiğine şahit olundu.

EKMEĞE YENİ ZAM YOLDA!

Buğday ve arpa ürünlerine yapılmış olan zamlar çiftçileri mutlu ederken, vatandaşları da mutsuz ediyor. Yapılan zamların ardından tüketicilerin endişesi günden güne artarken, ekmek fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı konusunun detayları araştırılıyor. Çiftçiler Buğday ve arpaların satılmasında kullanılan TMO buğday ve arpa alım fiyatlarında sabit fiyat uygulamasını da geride bıraktı. Yapılan son açıklama kapsamında ise yeni zamların eklendiği duyuruldu.

EKMEKLİK BEYAZ SERT ANADOLU BUĞDAYI FİYATI

En düşük: 7 bin 801 Türk Lirasıdır.

En yüksek: 7 bin 801 Türk Lirasıdır.

EKMEKLİK KIRMIZI SERT BUĞDAY FİYATI

En düşük: 7 bin 360 Türk Lirasıdır.

En yüksek: 7 bin 455 Türk Lirasıdır.

YEMLİK BEYAZ BUĞDAY FİYATI

En düşük: 6 bin 185 Türk Lirasıdır.

En yüksek: 6 bin 185 Türk Lirasıdır.

YEMLİK KIRMIZI BUĞDAY FİYATI

En düşük: 5 bin 400 Türk Lirasıdır.

En yüksek: 5 bin 400 Türk Lirasıdır.

YEMLİK ARPA FİYATI

En düşük: 4 bin 500 Türk Lirasıdır.

En yüksek: 4 bin 500 Türk Liradan satış yapılıyor.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön