21 / 02 / 2024

Bursa Yıldırım'da kaçak yapılar yıkılıyor!

Bursa Yıldırım'da kaçak yapılar yıkılıyor!

Bursa Yıldırım'da kaçak yapılar yıkılıyor.Bölgede 31 kaçak yapı yıkıldı. Bursa Yıldırım Belediyesi'nin çalışmaları sürüyor.

Referans Göktürk'te konut almak isteyenler için lansmana özel indirim!
Bursa Yıldırım Belediyesinin kaçak yapıyla mücadelesi aralıksız devam ediyor. Kentte 2017 yılının ilk 6 ayında 31 kaçak yapı yıkıldı. 


Güvenli konutlar geliyor


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kaçak ve plansız yapılaşma devrinin sona erdiğini vurgulayarak, "Yeni Yıldırım'da böyle bir yapılaşmaya yer yok. Yıldırım artık, güvenli konutları, sosyal donatı alanları ve geniş yollarıyla örnek bir şehir olacak" dedi. 


Plansız konutlara itibar edilmeli


Edebali, "Kaçak yapılaşma, başlangıçta vatandaşlarımız için cazip görülse de orta ve uzun vadede kesinlikle onların aleyhine. Deprem kuşağında yer alıyoruz ve bu gerçekle yaşamayı öğrenmek zorundayız. İnsanlarımızın tabut evler inşa etmesine göz yumamayız. İnsan hayatı her şeyin önünde 

ve güvenli konutlarda yaşamak temel insanlık hakkıdır. Bu bilinçle bir taraftan hemşerilerimize güvenli konutlar inşa ederken diğer taraftan da kent estetiğine uygun modern bir Yıldırım inşa edeceğiz. Bunu yaparken de temel dayanağımız hemşerilerimizin desteği olacak. Bizim Yıldırımlılardan isteğimiz bu konuda hassas olmaları. İleride büyük acılar yaşanmaması adına kaçak ve plansız konutlara itibar etmeyerek, kaçak inşaattan uzak durmalarıdır" diye konuştu.Bursa Haber Cumartesi


Geri Dön