12 / 07 / 2024

Büyükçekmece Gölmahal Evleri'nde 1 milyon 295 bin dolar!

Büyükçekmece Gölmahal Evleri'nde 1 milyon 295 bin dolar!

Firma: Yalçınlar Group

Proje: Gölmahal

Villaların fiyatlarının 1 milyon 295 bin dolardan başladığı GölMahal Villaları'nda, güneş enerji panelleri ile yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlanıyor...Türkiye’de pek çok ilke imza atan  Gölmahal  Villaları, standart binalara göre %20 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece Gölü etrafında yapımı devam eden Gölmahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor, sıcak su bedelsiz elde ediliyor.


Güneş enerjisinin önemine değinen  Yalçınlar Group  Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın; “Her geçen gün artan enerji ihtiyacına karşılık enerji kaynakları da tükenmeye devam ediyor. GölMahal Villaları’na ilk başladığımızda amacımız sürdürülebilir geleceğe hizmet edecek bir proje yapmaktı. Bu konuda çok araştırma yaptık. Türkiye gibi 4 mevsim güneş gören bir ülkede neden bundan faydalanmıyoruz dedik ve projemizde enerjimizi güneşten sağlamaya karar verdik. Böylece hem enerji tasarrufu sağlayabilecek, hem villa sahiplerinin maliyetlerini düşürebilecek, hem de sürdürülebilir bir gelecek inşa etmiş olacaktık. Projemizde kurmuş olduğumuz güneş enerji panelleri ile %20 - %50 arası enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz. Güneş enerjisinden elde ettiğimiz elektriğin artan kısmı sosyal alanlarda kullanılabiliyor. Herhangi bir ek maliyet olmaksızın her zaman sıcak su temin edilebiliyor. Bizim için enerji kaynaklarımız çok önemli. Bu yüzden projemizin çevre dostu olmasını istiyorduk, bunu sağlayabildiğimiz için mutluyuz” şeklinde konuştu.


GölMahal Villaları’nda güneş enerjisinin yanı sıra atık su arıtma tesisi ile özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları, biyolojik arıtmaya tabi tutuluyor. Arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor.


Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.


İlk etabında yaşamın 2013 Temmuz’da başlayacağı GölMahal Villaları’nın fiyatları şerefiyesine göre 1.295.000 $’dan başlıyor.


Telefon: 0212 886 19 00

Telefon: 0212 886 28 63

Web Adresi: www.golmahal.com


projeye sorGeri Dön