22 / 04 / 2024

Büyükçekmece'deki Toscana Vadisi'ni Yapı Merkezi inşa edecek

Büyükçekmece'deki Toscana Vadisi'ni Yapı Merkezi inşa edecek

İstanbul'un en lüks villa projesi olan Toscana Vadisi'nin inşaatını Yapı Merkezi yapacak. Projeyi Dubai kökenli Emaar ile kuyumculuk şirketi Atasay birlikte geliştiriyor. 

Dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Emaar Properties'in Türkiye'deki yatırımlarını gerçekleştirmek üzere Atasay Kuyumculuk'la kurduğu Emaar Türkiye, ilk projesi Toskana Vadisi Evleri'nin yapımı için Türk yapı sektörünün deneyimli ismi Yapı Merkezi'ni seçti.

Gerçekleştirilen imza töreninde bir açıklama yapan Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban şunları söyledi:

''Türkiye'nin en büyük lüks konut projesi olan Toskana Vadisi Evleri'ni, 700 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçiriyoruz. 555 villadan oluşan Toskana Vadisi Evleri'nin ilk fazı olan 174 villa ve sosyal tesisin ana müteahhit şirketi olarak Yapı Merkezi'ni seçtik. Bu tercihimizde Yapı Merkezi'nin gücü, Türkiye ve yurtdışındaki başarılı projeleri, deprem inşaatındaki uzmanlığı ve Dubai Metro'su inşaatındaki deneyimleri gibi faktörler büyük rol oynadı.''

Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aykar ise şöyle konuştu:

''42 senedir sektörde faaliyet gösteren Yapı Merkezi sadece Türkiye'de değil Türkiye dışında da pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Gayrimenkul geliştirme alanında bir dünya devi olan Emaar gerçekleştirdiği tüm projelerde ana yüklenici firma seçimlerinde son derece hassas davranmaktadır. Emaar'la Toskana Vadisi Evleri projesinde birlikte yol almaktan mutluluk duyuyoruz.''

Türkiye'nin en büyük villa-konut projesi

Türkiye'nin en büyük villa-konut projesi olan Toskana Vadisi Evleri, İstanbul'un hızla yükselen bölgelerinden Büyükçekmece'de inşa ediliyor.

İstanbul'da, doğayla modern hayatın kaynaştığı kusursuz bir yaşam sunan Toskana Vadisi Projesi, 8 farklı tipte 555 lüks villadan oluşacak. Ortak sosyal alanlarının ve bahçelerinin toplam 1.274 milyon m2 olduğu proje şehir içinde yaşıyormuşçasına şehir dışında yaşamanın rahatlığını sunuyor.

Yeni bir yaşam alanı vaat eden proje, dünyaca ünlü Toskana Bölgesi'nin mimari ve doğal dokusunu İstanbul'a taşıyor. Toskana Vadisi'nde evlerin büyüklükleri 395 ile 940 m2 arasında değişen alternatiflerde olacak. Atatürk Havalimanı'na 20, şehir merkezine ise 50 dakika mesafedeki proje, Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi'nin etkileyici manzarasına hâkim. Yürüyüş ve koşu parkurlarının da yer alacağı proje, yeşil alanlarının çokluğu ile dikkat çekiyor. Toskana Vadisi Projesi; mimari dokusu, evlerin dış cephelerinde kullanılacak doğal taşları ve bitki örtüsü ile İtalya'nın Toskana Bölgesi'ni anımsatacak. Sosyal ve rekreasyon alanları ile sakinlerine huzurlu bir yaşam sunacak proje dahilinde ayrıca mağaza ve restoranların yer alacağı ''Toskana Sokağı'' da inşa edilecek.

 

Toskana Vadisi Projesi Künyesi

Lokasyon: Büyükçekmece, İstanbul

Proje Sahibi: Emaar Türkiye

Proje Mimarı: JZMK - California / AE Mimarlık - İstanbul

Arazi Alanı: 1.400.000 m2

Ortak Alan ve Bahçeler Toplamı: 1.274.000 m2

Toplam Konut Adedi: 555

Konut Tipleri: 8 farklı tip

Konut Büyüklükleri: 395 m2 - 940 m2 arasında değişen alternatifler

Proje Satışa Çıkış Tarihi: Eylül 2007

İlk Faz Bitiş Tarihi: 2008 sonu

Emaar Türkiye Merkez Ofis: (0212) 329 28 00

Emaar Türkiye Toskana Vadisi Evleri Satış Ofisi: (0212) 889 10 00


Geri Dön