22 / 02 / 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan 46 bin deprem konutu ve köy evi için teslim tarihi verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 46 bin deprem konutu ve köy evi için teslim tarihi verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 46 bin deprem konutu ve köy evini yıl sonuna kadar teslim etmeyi planladıklarını söyledi. 

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada, “Önümüzdeki aydan itibaren yapımı tamamlanan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz." dedi. Erdoğan sene bitmeden, toplam 46 bin deprem konutu ve köy evini hak sahibi depremzedelere teslim etmeyi planladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 46 bin deprem konutu ve köy evi için teslim tarihi verdi!

“DEPREM FIRSATÇILARINA GÖZ AÇTIRMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada, “Önümüzdeki aydan itibaren yapımı tamamlanan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz." dedi. Erdoğan sene bitmeden, toplam 46 bin deprem konutu ve köy evini hak sahibi depremzedelere teslim etmeyi planladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan inşaatta malzemelerine ilişkin de açıklamalarda bulundu. “Ekonomik hayattaki deprem fırsatçılarına da biz göz açtırmıyoruz" diyen Erdoğan, bilhassa yapı malzemeleri ve yapım işlerinde piyasa gerçekleriyle izah edilmeyecek fahiş fiyatlar söz konusu olduğunu aktardı.

Söz konusu durumlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Öyle durumlar var ki, aynı malzeme aralarında 60, 70 kilometre olan iki şehrimizde yüzde 20, yüzde 30 fiyat farkıyla satılıyor. Tamamen açgözlülükten kaynaklanan bu çarpıklığın, bu vicdansızlığın üzerine gitmekte kararlıyız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 46 bin deprem konutu ve köy evi için teslim tarihi verdi!

DEPREM KONUTLARI İÇİN HER TÜRLİ DESTEK VERİLECEK

Fırsatçılarla mücadele ederken deprem konutlarını tamamlamak için depremin meydana geldiği kentlerde fedakârca çalışan firmalara da her türlü desteği vereceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem felaketi sonrası oluşan yoğun talebin, yapım işlerinde maliyetleri artırdığının farkındayız. Bu süreçte şirketlerimize yardımcı olmak adına yapım işlerine ek fiyat farkı ve süre uzatımı verilmesine imkân tanıyoruz" dedi.

Özellikle depremden önce ihale edilen yapım işi sözleşmelerinin zamanında tamamlanmasında sorunlar yaşandığına dikkati çeken Erdoğan, yatırımların planlanan sürede hayata geçirilmesi için, devlet olarak bu konuda da hem kolaylık gösteriyor hem de yük aldıklarını söyledi.

Deprem bölgesinde devam eden inşa ve ihya çalışmalarına yaklaşımlarının bu yönde olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan yıl bitmeden toplam 46 bin deprem konutu ve köy evini, hak sahibi depremzedelere teslim etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Taylan Tanyer: Gayrimenkul en kârlı yatırım aracı!

Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan: Büyükşehirlerde kira artışları yavaşlıyor!

Hatay'da depremzedeler için inşa edilen örnek 25 köy evi görüntülendi!


Geri Dön