17 / 06 / 2024

Dedeman Turizm Grubu'nun otel yatırımları tam gaz!

Dedeman Turizm Grubu'nun otel yatırımları tam gaz!

Otel zinciri Dedeman Turizm Grubu'nun ilk franchise oteli 'Park Dedeman Adıyaman' adıyla geçtiğimiz cuma günü açıldı. Dedeman Hotels - Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, şirketin geleceğe yönelik hedeflerine ve pandeminin turizme etkisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Otel zinciri Dedeman Turizm Grubu'nun ilk franchise oteli geçtiğimiz cuma günü açıldı. Dünya Gazetesi'nden Göker Bilgiç'in haberine göre; otel, Dedeman Turizm Grubu ile Karahan Menzil Turizm arasında gerçekleştirilen anlaşma kapsamında 'Park Dedeman Adıyaman' adıyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

Dedeman Turizm Grubu nun otel yatırımları tam gaz!

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Dedeman Hotels - Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, "Dedeman markası olarak 55 yıldır turizm ve otelcilik sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bugüne kadar ‘management’ sistemi ile büyüyen markamız için şimdi yeni bir dönem başlıyor. Park Dedeman Adıyaman ile franchise sistemine adım atmış oluyoruz. Park Dedeman Adıyaman, sadece ilk franchise otelimiz değil aynı zamanda Şanlıurfa ve Gaziantep’te yer alan otellerimizin ardından bölgenin 3. Dedeman oteli. Park Dedeman Adıyaman ile Güneydoğu Anadolu kültür turizmi üçgenini tamamlamış olduk" idiye konuştu. Banu Dedeman, törenden sonra basın mensuplarıyla bir araya gelerek, şirketin geleceğe yönelik hedeflerine ve pandeminin turizme etkisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

"Tecrübeli yatırımcı franchise istiyor"

Şirketin stratejisinin franchise sisteminden önce management ile büyümek olduğuna dikkat çeken Banu Dedeman, "Türkiye’ye giriş yapan global markalar management olarak geliyordu. Franchise veren markalar daha alt markalardı. Son dönemde birçok marka franchise'a dönüyor. Management tecrübesi olan yatırımcılar da artık franchise istiyor. Management sisteminde bütün mali ve idari riskleri bizde ancak franchise sisteminde markamızı onlara teslim ediyoruz" açıklamasını yaptı. 

Dedeman Turizm Grubu nun otel yatırımları tam gaz!

Düzce’de imzalar Aralık’ta

Şirketin şu anki yapısında pek çok şehir otelinin bulunduğunu anımsatan Dedeman, yurt içi ve yurt dışındaki projelerle ilgili de bilgi verdi. Banu Dedeman, Düzce'de bir anlaşmanın bitirilediğini ve imza töreninin Aralık'ta yapılmasının planlandığına dikkat çekti. Projenin AVM, rezidans ve konuttan meydana geldiğini vurgulayan Dedeman, bitiş tarihi için ise 2023'ü belirtti. 

“Halka arz planı üzerinde çalışıyoruz”

Şirketin senede iki tane anlaşma planladığını belirten Banu Dedeman, Ankara’da iki, Kocaeli Körfez’de bir olmak üzere 3 otel için anlaşmanın yakın olduğunun altını çizdi. Dedeman, İzmir'de üç otel ile görüşmelerin sürdüğünü aktarırken; Diyarbakır, Mardin, Sinop, Paris, Karadağ için temasların devam ettiğini dile getirdi. 

Dedeman Turizm Grubu nun otel yatırımları tam gaz!

"Bölge turizmine katma değer sağlayacak"

Karahan Menzil Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Osman Özdemir de açılış töreninde, “Adıyaman ilimize büyük değer katacak olan Dedeman markası, bölgenin tek uluslararası markalı oteli olma özelliğini taşıyor. Park Dedeman Adıyaman otelimiz, sadece bölgeyi değil, çevredeki diğer illeri de besleyecek bir konumda bulunuyor. Dedeman’ın ilimizdeki varlığının, bölge turizmine büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Kalite ve misafirperverlik ile özdeşleşen Dedeman markası ile yaptığımız bu iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Adıyaman'ın tek markalı oteli

Öte taraftan Adıyaman'ın şehir merkezinde yer alan Park Dedeman Adıyaman, kentteki tek markalı ve en büyük otel unvanının sahibi oldu. İlk defa 2018'de misafir ağırlayan otel, bir dönem 'Garden Hotel Adıyaman' adında işletiliyordu.

Dedeman'ın yeni hedefi 10 yılda 50 otele ulaşmak!


Geri Dön