05 / 03 / 2024

Depreme karşı mücadele: 6,5 milyon konut dönüşümü başlıyor!

Depreme karşı mücadele: 6,5 milyon konut dönüşümü başlıyor!

Türkiye, depreme karşı güçlü bir altyapı oluşturmak için 6,5 milyon konutun dönüşümünü planlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğindeki hükümet, deprem bölgesindeki yeniden imar çalışmalarını hızlandırarak, 680 bin yeni konut inşa edecek.Türkiye, depreme hazırlık amacıyla 6,5 milyon konutu dönüştürme hedefiyle önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, ülke genelinde depreme karşı güçlü bir altyapı oluşturmayı amaçladıklarını vurguladı. Bu kapsamda 6,5 milyon konutun dönüşümünün planlandığı belirtilirken, İstanbul'da bulunan 1,5 milyon konutun da en kısa sürede dönüştürüleceği vurgulandı.

Deprem bölgesindeki yeniden imar çalışmalarının hızlandırılması için başlatılan yerinde dönüşüm projesi ise büyük ilgi gördü. Milletin memnuniyetle karşıladığı bu proje kapsamında yapılan başvuruların sayısı 160 bini aştı. 6 Şubat depremlerinin ardından Türkiye'nin depreme dayanıklı konut ihtiyacına odaklanan hükümet, 680 bin yeni konut inşa etmeyi planlıyor. Ayrıca, depreme hazırlık amacıyla 6,5 milyon konutun dönüşümü ile daha güvenli bir yapı stoğu oluşturmayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanı'ndan kiracılara müjde geldi! Kirada yüzde 25 sınırı devam edecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkın yaşadığı sıkıntıları ve beklentileri dikkatle takip ettiklerini belirterek, Türkiye'nin muazzam potansiyelini doğru politikalarla hayata geçirmeyi sürdüreceklerini ifade etti. 21 yıllık iktidarları boyunca ülkeyi kalkınma hamleleriyle donatan hükümet, ekonomik zorluklara rağmen yatırımlar ve istihdam odaklı politikaları sayesinde önemli başarılara imza attı. Milli geliri 238 milyar dolardan 1 trilyon dolar sınırına taşıyan Türkiye, ihracatını ve istihdamını da büyük ölçüde artırdı.

Aynı zamanda, enflasyonla mücadelede gösterilen başarı da dikkat çekiyor. Türkiye'nin 21 yıllık enflasyon ortalaması yüzde 15'in altında gerçekleşirken, bu oranın geçmiş yıllarda çok daha yüksek seviyelerde olduğu hatırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirmek için çaba göstermeyi sürdüreceklerini vurgulayarak, istihdam ve büyüme konusunda da ödün verilmeyeceğini belirtti.

İstanbul depremi felaketi yaklaşıyor! Uzmanlardan silivri ile gölcük arasında 7'nin üzerinde dehşet veren uyarı!
Ankara'da emekliler için yepyeni bir dönem başlıyor! Mansur Yavaş'tan sosyal yardım müjdesi!
Emekli, dul ve yetim maaşı alanları sevindirecek haber: Ocak zammı planı gündemde!
SONDAKİKA! Az önce deprem mi oldu? En son ne zaman, nerede deprem oldu? 7 Ağustos 2023 son dakika deprem!
Altın fiyatları hızla düşüyor! Son dakika güncellemesi: gram altın, çeyrek altın ve Cumhuriyet Altını bugün kaç TL?
Doları olan hemen buraya baksın! 1 dolar ne kadar, bugün euro kaç TL? 7 Ağustos 2023!

Geri Dön