24 / 04 / 2024

Dolarda son dakika! Dolar alalım mı satalım mı? Ünlü analistten şok açıklama!

Dolarda son dakika! Dolar alalım mı satalım mı? Ünlü analistten şok açıklama!

Soru işaretlerini barındıran en büyük para birimi olan dolarda bilinmezlikler devam ediyor. Peki, dolar önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir alacak? Dolar kaç lira olacak? İşte ekonomist Tunç Şatıroğlu’nun cevapları…Dolar kuru son zamanların en son zamanların en soru işaretli zamanlarını yaşıyor. Büyük bir yükseliş yaşayan altından sonra vatandaşlar kendini dolar ile birlikte güvence altına almak istiyor. Dolar kurunun rekor seyirleri görmüş olduğu son zamanlarda ekonomist Tunç Şatıroğlu ise çarpıcı yorumlarda bulundu. “Gidişat kötü” ifadelerini kullanan Tunç Şatıroğlu, dolarda beklediği yeni seyirleri dile getirdi. Peki, şu sıralar dolar alınmalı mı, satılmalı mı? Dolarları ne zaman bozduralım? İşte, ekonomist Tunç Şatıroğlu'nun kritik dolar açıklamaları…

DOLAR KURUNDA YENİ REKORLAR GELDİ

Dolar kuru yeni gelen ay ile birlikte hareketli günler geçirdi. Özellikle geçen haftalarda Amerikan Merkez Bankası Fed'den gelen faiz artırım kararları da dolardaki yükselişi körükledi. Dolar 18,54 lira seviyelerini görürken 2022 senesinin rekorunu kırdı. Yatırımcılar ise artan fiyatlar son derece pabik içerisinde. Dolarla ilgili yeni tahminlerini de bildiren ekonomist Tunç Şatıroğlu, dolardaki yükseliş ile birlikte de çarpıcı yorumlarını açıkladı.

Resmi sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu dolar ve altın tahminleri ile birlikte tanınan ekonomist Tunç Şatıroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na (TCMB) dolar rezervi konusunda eleştirilerde bulundu. Şatıroğlu, dolar rezervinin hala eksi 52 milyar dolar olması gerçeğinin üstünün örtüldüğünü iddia etti.

Dolarda son dakika! Dolar alalım mı satalım mı? Ünlü analistten şok açıklama!


Geri Dön