25 / 06 / 2024

DSİ'den son dakika gelen dev hamle! İşte bu kadar kişi işe başlayacak

DSİ'den son dakika gelen dev hamle! İşte bu kadar kişi işe başlayacak

İş bulma sorunu özellikle Türkiye'de büyük bir sorun haline geldi. Devlet Su İşleri (DSİ) bu noktada büyük bir ihtiyacı gideriyor ve 1.273 kişinin iş sorununa çözüm olmak için büyü bir istihdam sağlıyor. Şartları ve özellikleri öğrenmek için haberimizi okuyun.Devlet Su İşleri (DSİ), Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin su kaynaklarının yönetimi, sulama, taşkın kontrolü, hidroelektrik enerji üretimi ve diğer su projeleri gibi su kaynaklarına yönelik faaliyetlerini yürüten bir kamu kuruluşudur. DSİ, 1954 yılında kurulmuş olup, Türkiye'nin su kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak, suya dayalı sektörlerin gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

DSİ'nin başlıca görevleri arasında, baraj ve göletlerin inşası ve işletilmesi, sulama ve drenaj projelerinin yapımı ve yönetimi, taşkın kontrol projelerinin uygulanması, su kaynaklarının envanterinin çıkarılması ve yönetimi, hidroelektrik santrallerinin yapımı ve işletilmesi yer almaktadır. Ayrıca DSİ, su kaynaklarının korunması, su kaynaklarına yönelik bilgi üretimi ve araştırma faaliyetlerinin yürütülmesi gibi konularda da çalışmalar yapmaktadır.

DSİ den son dakika gelen dev hamle! İşte bu kadar kişi işe başlayacak

DSİ'nin çalışmaları, Türkiye'nin ekonomik kalkınması ve tarımsal üretimin artırılması gibi önemli hedeflere hizmet etmektedir. Kurum, Türkiye'nin su kaynaklarının korunması, sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için de önemli bir rol oynamaktadır.

DSİ'den son dakika gelen dev hamle! İşte bu kadar kişi işe başlayacak


Geri Dön