26 / 02 / 2024

Ebru Ünver kimdir?

Ebru Ünver kimdir?

Mimar Ebru Ünver kimdir? Mimar Ebru Ünver, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Ebru Ünver, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte Mimar Ebru Ünver..Ebru Ünver kimdir?

Ebru Ünver, Saint Joseph Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Lisans Eğitimi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. 


2006 yılında Yüksek Lisans Eğitimi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nde tamamladı. Eğitmine Sint-Lukas Brussel, Hogeschool voor Wetenschap & Kunst, Belçika'da devam ettikten sonra, 2007 yılında İLTAY Mimarlıkta, Ortaklık ve Yöneticilik görevine başladı. 


Ayrıca, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Sürdürülebilir Bina Tasarımı alanında Doktora çalışmasına devam ediyor. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri iç denetçisidir. 


Sürdürülebilirlik, yeşil bina tasarımı, yenilenebilir enerji sistemleri üzerinde çalışmaktadır. 


Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'nde Yeşil Bina Değerlendirme Sistemleri Eğitmeni olarak görev alan Ebru Ünver Karaer, aynı zamanda LEED AP, BREEAM Değerlendiricisi ve Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanı'dır.


İltay Mimarlık

Lütfü Ünver'in kurucu ortağı olduğu İLTAY Mimarlık 1977 yılında Mecidiyeköy, İstanbul'da kurulmuştur. 


1987 yılında, dünyadaki bilgisayar ve bilgi teknolojilerinin ilerlemelerine paralel olarak Bilgisayar Destekli Tasarım (BDT) sistemini kullanmaya başlamış ve bu konuda ülkenin öncü mimarlık firmalarından biri olmuştur. İLTAY Mimarlık, 38 yılı aşkın süredir yurtiçinde ve yurtdışında, ofis binası, yönetim binası, restoran binası, toplu konut, fabrika, gibi birçok değişik işlevlerdeki yapıların tasarım, uygulama ve danışmalık işlerini üstlenmiştir. Bu sürecin sağladığı deneyim ile tasarımcı ve uygulamacı mimarlardan oluşan ekibi ile Türkiye'nin en yenilikçi ve güvenilir firmaları arasında yer almaktadır. Pek çok farklı ölçek ve işlevde yapılar tasarlayarak inşa eden İLTAY Mimarlık'ın, başlıca çalışmaları alanları, Mimarlık, İç Mimarlık, Restorasyon, Kentsel Tasarım, İnşaat Ve Proje Yönetimi olarak sıralanabilir.


İLTAY Mimarlık, sürdürülebilirlik ve çevre dostu "yeşil bina" tasarımı yönünde çalışmalar yapmaktadır. Kadrosuna yeşil değerlendirme sistemlerine hakım LEED AP Akredite Uzmanlarını, BREEAM Uzmanlarını ve Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlarını bulundurmaktadır.


İLTAY Mimarlık, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir.Geri Dön