18 / 04 / 2024

Emekli maaşlarında son dakika! 1 Ocak 2023 emekli maaşı…

Emekli maaşlarında son dakika! 1 Ocak 2023 emekli maaşı…

Emekli maaşlarında son dakika gelişmeleri yakından izleniyor. 1 Ocak 2023 emekli maaşı ne kadar olacak? Emeklilerin yüzünü güldürecek haber geldi! İşte 1 Ocak 2023 emekli maaşları...Son yapılan emekli maaş artışları Ocak ve Temmuz ayları için altı aylık enflasyon oranları göz önünde bulundurularak hesaplandı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak’ta Temmuz-Aralık 6 aylık enflasyon oranı, Temmuz’da Ocak-Haziran 6 aylık enflasyon oranı kadar maaş zammı alıyor.

 Emekli maaşlarında son dakika! 1 Ocak 2023 emekli maaşı…

2023 EMEKLİ MAAŞI KAÇ TL?

TÜİK, Temmuz-Haziran, Ağustos-Temmuz ve Eylül-Ağustos arasında kaydedilen enflasyon farklarını toplayarak enflasyonda yüzde artışı duyurdu.

Bu şekilde, 6 aylık enflasyon farkının yüzde ellisi belirginleşmeye başladı. Kalan 3 ayın bir önceki aylara göre enflasyon farklarının da toplanıp 6,91'e eklenmesiyle 6 aylık enflasyon farkı ortaya çıkacak.

Kalan ayların enflasyon oranlarının duyurulması ile enflasyon farkı ortaya çıkacak.

Peki, 6 aylık enflasyon farkına baz alındığında emekli maaşı ne kadar olacak? İşte bütün ayrıntılar…


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön