20 / 06 / 2024

En uygun konut kredisi hangi bankada?

En uygun konut kredisi hangi bankada?

Konut satın almak için hayaller kuran milyonlarca vatandaş için güzel haberler bankalardan geldi. Peki en uygun konut kredisini hangi banka veriyor?
Konut satın almak için hayaller kuran milyonlarca vatandaş konut kredisi faizlerini merak ediyor. Peki en uygun krediyi hangi banka veriyor? Takvim gazetesinde yer alan habere göre, TÜİK tarafından dün açıklanan enflasyon rakamları sonrasında yıllık bazda düşen enflasyon konut kredilerini de geriletti. Geçtiğimiz ay bankalar tarafından açıklanan enflasyona endeksli konut kredilerinin faiz oranları da düşen enflasyonla birlikte geri çekildi. Geçtiğimiz ay ilk olarak Ziraat Bankası'nın devreye soktuğu ve diğer özel ve kamu bankalarının da katıldığı enflasyona endeksli konut kredisi, enflasyondaki düşüşle beraber 25 puan düştü ve faiz oranı 1.75'ten 1.50'ye geriledi. Sabit faizli konut kredisinde şuan oran en düşük 1.65 civarında. Enflasyondaki düşüsün sürmesi durumunda 10 yıl yani 120 aylık Enflasyon endeksli konut kredisi kullananlar 100 bin TL'de 30-35 bin TL'ye varan avantaj sağlayabilecek..


HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI SON DURUM 2019

Halkbank konut kredi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 1,65 belirlendi.


VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI SON DURUM 2019

Vakıfbank konut kredi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 1,55 belirlendi.

 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI SON DURUM 2019

Konut kredisi hesaplama işlemi için Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesinde bulunan Konut Kredisi Hesaplama Aracı'na girmek gerekiyor. Daha sonrasında almak istediğiniz kredi türünü seçmeniz gerekiyor. Ardından kredi tutarı, ödeme vadesi ve faiz oranını belirleyip hesapla butonuna basınız.

Hesapla butonuna bastıktan sonra alacağınız kredi türüne, tutarına ve vadesine göre konut kredisi karşınıza çıkacaktır. Örneğin;

Konut Kredisi seçeneğiyle 455.000 liralık tutar seçtiğimizde, vadesini 120 ay ve faiz oranını da yüzde 1,65 olarak seçtiğimizde sonuçlar şu şekilde çıkıyor;

Taksit Tutarı: 8,732.88 TL

Faiz Oranı: yüzde 1,65

Yıllık Maliyet Oranı: yüzde 21.9301

Siz de alacağınız konut kredisine ilişkin bilgileri bu sayfada girerek sorgulama yapabilir ve konut kredisi hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Kuveyt Türk 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.79, 10 yıl vadede yüzde 1.84 konut finansmanı kar oranı sunuyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi

Garanti Bankası indirimler sonrası 750.000 TL' ye kadar kullandırımlar için 5 yıl vadede yüzde 1.93, 10 yıl vadede ise yüzde 1.85 konut kredisi faiz oranı sağlıyor.

 

Tüketici kredilerinin 168.4 milyar lirası konut!

Enflasyondaki düşüş konut kredilerini hareketlendirebilir!


Geri Dön