20 / 05 / 2024

Erenler kentsel dönüşümde çok hızlı!

Erenler kentsel dönüşümde çok hızlı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili "Türkiye genelinde kentsel dönüşümü çok sayıda yerde yapıyoruz ama burası çok hızlı hareket etti" dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ne ilişkin, "Türkiye genelinde kentsel dönüşümü çok sayıda yerde yapıyoruz ama burası çok hızlı hareket etti" dedi.


Cuma namazını Erenler ilçesindeki Beş Kavaklar Camisi'nde kılan Bakan Güllüce, burada vatandaşlarla çay içti, sohbet etti.


Daha sonra Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında başlatılan çalışmaları inceleyen Güllüce, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaatın hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. 


Güllüce, bakanlık bürokratlarının Erenler Belediyesi'ne özel desteğinin bulunduğunu ifade ederek, "Bakanlığımız çalışanlarına ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Benim de beklediğimden de daha hızlı oldu bu. Türkiye genelinde kentsel dönüşümü çok sayıda yerde yapıyoruz ama burası çok hızlı hareket etti" diye konuştu. 


Kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan Güllüce, şöyle konuştu:


"Hem Sakarya'nın zemin meselesinden dolayı hem geçmişte mühendislik hizmeti almamasından dolayı. Bir de Yeni Türkiye'nin şartları, yeni konutları doğuruyor. Ayrıca Roman mahallesini geçen geldiğimde ziyaret etmiştim. Orada ki dostlarımızın, kardeşlerimizin biran evvel kentsel dönüşümde daha böyle insani, çağdaş, uygarca konutlarda oturmaları lazım. İnşallah ona da en hızlı zamanda başlarız. Hayırlı olsun diyoruz."


Güllüce, daha sonra Erenler Belediyesi'ni ziyaret etti.


AA


Geri Dön