05 / 03 / 2024

Esenler'de kentsel dönüşüm için 1.5 milyar TL harcandı! 

Esenler'de kentsel dönüşüm için 1.5 milyar TL harcandı! 

Esenler Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu Esenler Belediye Meclisi'nde görüşüldü. Faaliyet raporuna göre; 1 buçuk yılda kentsel dönüşüme 1.5 milyar TL yatırım yapıldı. Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim Yılı 3. Dönem Nisan ayı Meclis Toplantıları’nın ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2020 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu tartışıldı. Esenler Belediyesi'nde yer alan habere göre; Esenler Kültür Merkez’inde, 1. Meclis Başkan Vekili Engin Aydoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 2020 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu’nun görüşülmesine geçildi.

Esenler de kentsel dönüşüm için 1.5 milyar TL harcandı! 

KENTSEL DÖNÜŞÜME 1,5 MİLYAR 

 Meclis üyelerinin Yıllık Faaliyet Raporu ile ilgili konuşmalarının ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, kentsel dönüşüme yaptıkları yatırımlardan söz etti. Göksu, “Esenler kendi sosyal, kültürel ve fiziki dönüşümünde son 13 yılda en fazla mesafe kat eden ilçedir. Sadece kentsel dönüşüm için 1 buçuk yılda harcadığımız para 1,5 milyar. Şimdi kentsel dönüşüm dediğinizde, Türkiye’nin örnek aldığı kentsel dönüşüm projesi devam ediyor. Çalışmalarımıza hızla devam ederken, kentsel dönüşüm konutlarının yapıldığı yerde İBB’nin plan iptal davalarıyla uğraşıyoruz. Hamd olsun adalet gerekli cevabı veriyor” dedi.

Esenler de kentsel dönüşüm için 1.5 milyar TL harcandı! 

ESENLER HAYÂLLERİN ÖTESİNE GEÇECEK 

Esenler’de yapımı devam eden projelerden bahseden Göksu özetle şunları söyledi:

“Eğitim konusunda büyük bir hamlede bulunuyoruz. 12 okul, 404 derslik, 6 spor salonu yapıyoruz. Tuna Eğitim Vadisi’ni bitiriyoruz. Ayrıca Esenler’de 6 tane büyük yeni cami inşa ediyoruz. Tuna Polis Merkezi bitti. Mimar Sinan Öğrenci Yurdu bitti. Oruçreis Mehmet Öcalan Spor Kompleksi ve Hanımlar Spor Kompleksi, 15 Temmuz Spor Kompleksi, 15 Temmuz Gençlik Merkezi, Hanımlar Konağı bitti. 15 Temmuz Mahallesi’nde Sinan Erdem’den sonra en büyük spor kompleksinin inşaatına yakında başlıyoruz. Yaklaşık 9 bin 500 kişi kapasiteli olacak bu kompleks. Türkiye’nin en kapsamlı Kütüphane Vadisi ve Bilim Merkezi’ne yakında başlıyoruz. Nene Hatun’da Kadın Aktivite, Spor ve eğitim Merkezi’ne başlıyoruz. Kemer Mahallesi’ne devasa bir spor vadisi yapıyoruz. Sadece başlayacak dediklerimin maliyeti, 1 milyar. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nden sonra şimdi Türkiye’nin en büyük millet bahçesini yapıyoruz. 1 milyon 880 bin metrekare. O bittiğinde bu bölge çekim merkezine dönüşecek. Yakında inşaatına başlayacağız. İnşa ettiğimiz şehir, Akıllı ve Güvenli Şehir olacak. Taşınmalar başladığında Esenler farklı bir noktaya evrilecek. Esenler, hayallerin ötesinde bir şehir olacak. Esenler, teknoloji üreten bir Teknokent olacak.”
 

İstanbullular dikkat! O tarihe ertelendi!


Geri Dön