05 / 03 / 2024

Eser Oteller Grubu inşaat sektörüne giriyor!

Eser Oteller Grubu inşaat sektörüne giriyor!

İstanbul'da 1997 yılından bu yana otelcilik alanında adımlar atan Eser Oteller Grubu, tecrübesini inşaat sektöründe devam ettirme kararı aldıİstanbul’da 1997 yılından bu yana Business, Resort, SPA ve Turistik oteller alanında başarılı adımlar atan; bünyesinde iki beş yıldızlı, bir dört yıldızlı ve bir de butik otel bulunduran Eser Oteller Grubu, sektördeki güvenirliğini ve tecrübesini  inşaat sektöründe de devam ettirme kararı aldı. İlk proje Büyükçekmece Gürpınar’da 10 dönüm arazi üzerinde 220 konuttan ve bir de AVM’den oluşacak!
 
1997 yılından bu yana Business, Resort, SPA ve Turistik oteller alanında hizmet veren Eser Oteller Grubu, 2012’de sahip oldukları 4 otel sayısını İlk beş yılda 7’ye çıkarmayı hedeflerken bir yandan da inşaat sektörüne göz kırpıyor! Grubun ilk inşaat projesi Büyükçekmece Gürpınar’da 10 dönüm arazi üzerinde 220 konuttan ve bir de AVM’den oluşacak!

Eser Oteller Grubu Yönetim Kurulu başkanı Bülent Alıcı inşaat sektörüne girme nedenlerini ise şöyle özetledi: “Eser Oteller Grup olarak biz aslında dolaylı da olsa inşaat sektörünün içindeydik. Çünkü şu an mevcut olan hotellerimiz Büyükçekmece’de  Eser Premium Hotel&SPA , Silivri’de  Eser Diamond Hotel&Convention,  Fatih’te The City İstanbul ve Yenikapı’daki  The City Port’un hiç biri sıfırdan kurulmuş projeler değildi. Biz aldığımız yapıları kendi bakış açımızla yeniden yorumlayıp, restorasyon çalışmalarıyla hak ettikleri kimliklere kavuşturduk. Madem bu konuda bu kadar başarılıyız, o zaman bizim bakış açımızla inşa edilmiş, kullanıcısına otel konforunu aratmayacak yapılar inşa edelim dedik ve çıktık yola.”

İnşaat sektöründe yapılan yatırımların geri dönüşümlerinin daha hızlı olduğunun altını çizen Alıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “100 milyon dolar yatırımla kısa bir süre sonra başlayacağımız proje Büyükçekmece Gürpınar’da 10 dönümlük arazi üzerinde yükselecek. 220 konut ve bir AVM olarak düşündüğümüz akıllı binada 1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri bulunacak. Projeyi 24 ay sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Aslında ana amacımız Eser Grubun otelcilik alanındaki başarılı ve güvenilir adımlarını ve bilgi birikimimizi yaptığımız inşaat projelerine de yansıtabilmek.”
 
1997 yılından bu yana İstanbul’da hizmet veren Eser Oteller Grubu, kaliteli hizmet anlayışı ile 2008 yılında hizmete giren Büyükçekmece’deki beş yıldızlı Eser Premium Hotel&SPA ve 2011 yılında Silivri’de açılan beş yıldızlı Eser Diamond Hotel&Convention, Fatih’te The City İstanbul,  Yenikapı’daki  The City Port veTürkiye genelinde hedeflediği 3 yeni yatırımla ilk beş yıl içerisinde Business, Resort, SPA, oteller alanında zincir olmayı hedefliyor… Eser Oteller Grubu Yönetim Kurulu başkanı Bülent Alıcı, grup olarak 2012 yılı içerisinde Pera bölgesinde, ilk 5 yıl içerisinde de Ege bölgesinde ve Konya'da birer otel projelerinin olacağının altını çizdi.
 
“Büyükçekmece ve Silivri bölgesini bilinçli olarak seçtik!"
Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention’un bulunduğu mevkilerin bilinçli olarak seçildiğini belirten Bülent Alıcı nedenini ise şöyle açıkladı: “Yaptığımız bu yatırımlar konusunda da şunları rahatlıkla söyleyebilirim. Turizm açısından Büyükçekmece ve Silivri bölgesinin toplantı ve konferans bölgesi olacağına inanıyoruz. Başbakanımızın da açıklamış olduğu gibi üçüncü hava limanın Silivri bölgesine yapılma olasılığı büyük, gerçekleşirse tabii ki bu da bizim için bir artı. Biz, 5 yıllık bir dönemde bu bölgelerin otel vadisi olarak gündeme geleceğine inanıyoruz. Bu nedenle de yatırımımızı bu bölgelerde gerçekleştirdik.”

İstanbul’un en büyük SPA merkezi: “Eser Premium Hotel&SPA”
35 milyon dolar bir yatırımla gerçekleştirilen Eser Premium Hotel&SPA, 3.500 m2’lik alana ve 25.500 m2’lik kapalı alana sahip.  İstanbul’un en büyük SPA merkezi olan Eser Premium Hotel&SPA’yı şehre hem uzak hem de yakın olma avantajı taşıyor. Bülent Alıcı, İstanbul’da büyük ihtiyaç olan toplantıların, konferansların düzenlenebileceği ve 15 ila 1.250 kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecekleri toplam 12 toplantı salonuna sahip olduklarını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “ Otelimiz, Tüyap Fuar Merkezi’ne yakın olması nedeni ile Anadolu’dan ya da uzak yerlerden konaklamalı gelme zorunluluğu olanlar için oldukça önemli bir nokta. İçinde hamam, sauna ve fitness bulunan SPA merkezimiz 4.500 metrekare alana kurulu. Misafirlerimiz istedikleri takdirde spinning, yoga gibi birçok grup dersinden de yararlanabiliyorlar. Otelimizi yazları resort otel olarak da hizmete açıyoruz. Her yaz deniz kenarından kiraladığımız mavi bayraklı beach ile Orta Doğu’dan ve Uzak Doğu’dan gelen misafirlerimize yaz havasını tanıttığımız bir atmosfer sunuyor, Büyükçekmece sahilinde denize sokuyoruz.”
 
 “Eser Diamond Hotel&Convention Center, turizm ve kongre merkezinin kalbi olacak”
Silivri – Çorlu karayolu üzerinde 35.000 m2’lik bir alanda yer alan Eser Diamond Hotel&Convention Center’in 2011’in 10. ayında hizmete girdiğini ancak tesisin, daha önce 2008 yılında 35-40 milyon dolar yatırımla başka işletmeler altında 5 yıldızlı olarak hizmet verdiğinin altını çizen Bülent Alıcı, kendilerinin de bu tesise önemli yatırımlar yaptıklarının altını çizdi ve ekledi: “Büyük Şehir Belediye’sinin de açıkladığı gibi bu bölgenin tamamen Turizm ve Kongre bölgesi olması amaçlanıyor. Yeni hava alanının da burada yapılması ihtimali bizi ayrıca heyecanlandırıyor. 1.500 m2 alan genişliğinde açık havuzu bulunuyor. 25 bin m2 alana sahibiz, yeni Aqua ve futbol sahası gibi yatırımlara da başladık. Kısa zaman içinde İstanbul ve Anadolu kulüplerinin maçlarını yapacakları güzel bir sahamız olacak ve böylece kongre turizminin dışında futbol turizmine de katkımız olacak. Büyük firmaların önemli kongreleri için başka şehirlere taşınmasına da gerek kalmayacak çünkü tüm imkânları otellerimizde bulacaklar. Misafirlerimiz hafta sonları at parkurlarımızdan ve eğitimlerimizden de yararlanılabilecekler.”

Eser Oteller Grubu’nun çatısı altında Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention’un yanı sıra Fatih’te 4 yıldızlı, 116 odalı The City İstanbul, Yenikapı’da da The City Port adıyla 45 odalı butik konseptinde otelleri yer alıyor.


Geri Dön