13 / 06 / 2024

Eskişehir Sualtı Dünyası'nı 24 günde 100 bin kişi ziyaret etti!

Eskişehir Sualtı Dünyası'nı 24 günde 100 bin kişi ziyaret etti!

Kuzey Ege, Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri ve Amazon Nehri'nden getirilen 84 farklı türden toplam 2 bin 500 balığı barındıran Sualtı Dünyası'nı 100 bin kişi ziyaret etti
 Eskişehir'de, resmi açılışı 24 Ocak'ta yapılan Kuzey Ege, Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri ve Amazon Nehri'nden getirilen 84 farklı türden toplam 2 bin 500 balığı barındıran, teraryum, dokunma akvaryumu, tropikal akvaryum, Amazon Nehri ile mersin akvaryumu gibi bölümleri bulunan Sualtı Dünyası'nı 100 bin kişi ziyaret etti.


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası Akvaryum Sorumlusu Aylin Türkeğilmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 bin 200 metrekare alana sahip Sualtı Dünyası'nda 84 türden 2 bin 500'ü aşkın balığın barındığını bildirdi.


Ana tankta 13 köpekbalığı, 3 kartalbaşlı, 3 sivriburun, bir de kazıkkuyruk cinsi vatozun bulunduğunu ifade eden Türkeğilmez, şöyle konuştu:


"Kuzey Ege, Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri, Amazon Nehri'nden gelen balıklarımız var. Balıklar, dalgıçlarımız tarafından besleniyor. Balıklar beslenirken vatandaşlar şaşkınlıkla izliyor. Sualtı Dünyası'na en fazla çocuklar ilgi gösteriyor. Okullardan gruplar geliyor. Çocuklar, balıkları hayranlıkla takip ediyor. Köpekbalıklarının bulunduğu tünelimize adeta akın ediyorlar. Dalgıç başlığı, bölümümüzde fotoğraf çektiriyorlar. Yoğun ilgiden çok memnunuz."


Dünyanın farklı coğrafyalarından getirilen özel balık türleri ile tanıştıran Sualtı Dünyası, tek seferde 400, bir günde ise 3 bin 500 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahip.


Haftanın 6 günü saat 10.00-19.00 arasında ziyarete açık olan Sualtı Dünyası'nda, bilet fiyatları yetişkinler için 3, öğrenciler içinse 2 lira.


AA


Geri Dön