20 / 07 / 2024

Euro Bölgesi'nde ekonomik büyüme beklendiği gibi gerçekleşti!

Euro Bölgesi'nde ekonomik büyüme beklendiği gibi gerçekleşti!

Euro Bölgesi'nde ekonomik büyüme üçüncü çeyrekte, beklendiği gibi senelik yüzde 2.1 olarak kaydedildi.
Euro Bölgesi ekonomisi, rekor enflasyon ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle üçüncü çeyrekte ivme kaybetmesinin ardından çeyrek bazda yüzde 0,2 büyüdü.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), 2022'nin üçüncü çeyreği için Euro Bölgesi büyümesine ilişkin nihai verileri yayınladı.1 euro bile alanlar köşeyi döndü! Öyle bir yükseldi ki cepler kabardıkça kabarıyor! Son dakika euro kuru

Buna göre, 19 üyeli Euro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH), böylece üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 arttı. Bu nedenle, nihai veriler daha önce yayınlanan ön verileri doğruladı.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön