25 / 06 / 2024

Euro bölgesinde enflasyon rekor kırdı!

Euro bölgesinde enflasyon rekor kırdı!

Euro Bölgesi'nde, ekim ayında yıllık enflasyon enerji fiyatlarındaki artışın etkisi ile yüzde 10,7'ye ulaşarak rekor kırdı.YÜZDE 0,2 BÜYÜDÜ...

19 üyeden oluşan Avro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH), yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 arttı.

Beklentiler ise GSYH'nin yüzde 1 artması yönündeydi. Böylece, Euro Bölgesi büyümesi piyasa beklentilerinin altında kalmış oldu.

Euro Bölgesi'nde GSYH, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde 2021'nin aynı dönemine göre ise yüzde 2,1 yükseldi.

AB'de mevsimsellikten arındırılmış GSYH, yılın üçüncü çeyreğinde önceki çeyreğe göre yüzde 0,2, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 2,4'lük artış kaydedildi.

Euro bölgesinde enflasyon rekor kırdı!

EFLASYON SONRASI EURO NE KADAR OLDU?

Güne sınırlı yükselişle başlayan euro gün içinde değer kaybetti. Euro kuru güne alış fiyatı 18,59 TL, satış fiyatı 18,61 TL seviyesinden başladı. 

Şu dakikalarda ise euro kuru alış fiyatı 18,38 TL, satış fiyatı 18,45 TL seviyesinde. 

Bugün euro ne kadar oldu? Euro kaç TL? 31 Ekim 2022 euro kurunda son dakika gelişmesi

1 euronuz bile varsa hemen bakın! Yarından sonra euro ne kadar olacak? Son dakika euro kuru

Euro fiyatını gören dondu kaldı! 1 Euro bugün ne kadar oldu? 30 Ekim 2022 euro kuru

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön