15 / 07 / 2024

Ev sahibi kiracı davalarındaki belirsizlik isyan ettirdi! Dava mı açıyoruz, evrene dilek mi diliyoruz belli değil!

Ev sahibi kiracı davalarındaki belirsizlik isyan ettirdi! Dava mı açıyoruz, evrene dilek mi diliyoruz belli değil!

Ev sahibi kiracı uyuşmazlıklarına ilişkin yeni davalar artmaya devam ediyor. Ev sahiplerinin açtığı tahliye davalarının uzun yıllar sürmesine tepkiler giderek büyüyor. Avukat Elif Görgülü, sosyal medya hesabından 'sistem iflas etti' diyerek isyan etti. İşte ayrıntılar...Arabuluculuk sistemiyle pek çok uyuşmazlık dava açılmadan çözüme kavuşurken, bazı uyuşmazlıklarda ise dava yoluna gidilebiliyor. Özellikle ev sahiplerinin açtığı tahliye davaları uzun yıllar sürebiliyor ve bu durumda bazı mağduriyetler yaşanıyor.

Ev sahibi kiracı uyuşmazlıklarına ilişkin yeni dava detayları kamuoyunda gündeme gelmeye devam ederken hem avukatlar hem de ev sahipleri isyan etti. Ev sahipleri uzun süren davalara '' Dava mı açıyoruz, evrene dilek mi diliyoruz belli değil!' diyerek tepki gösterirken, Avukat Elif Görgülü, davalardaki süreçlerin uzun sürdüğünü ve sistemin iflas ettiğini söyledi. Görgülü konuyla ilgili yetkililere sosyal medya hesabı X'ten seslendi. İşte o paylaşım ve gelen yorumlar...

Av. Elif Görgülü @avukatelif
Bu iş böyle gitmez yazıklar olsun! Adliyeleri de büroları da kapatıp gidelim mi diyorsunuz. Sistem iflas etti. Sn. 
@adalet_bakanlik @yilmaztunc  bunu bize izah etmek zorundasınız. 03.07.2024 tarihinde açtığımız itirazın iptali davasının ön inceleme duruşması 08.07.2025 tarihine bırakılamaz. Hangi yerden tutsak elimizde kalıyor, ne müvekkile anlatabiliriz, ne de adalete erişim var diyebiliriz. Sizin adalet anlayışınız belli ki bizimki ile aynı değil, ama biz avukatlar adaletin en kısa sürede tecelli etmesi için tüm gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz. 
@barolar @istbarosu siz de uyumaya devam edin. Hepimize iyi uykular kabus rüyalar …..  @HasanKILICistbr
 @Mert_Er_Krgll@TurgayBilge @AVHAKANCATAK

Ev sahipleri dikkat! Kritik ayrıntı ortaya çıktı! Bu durum karşısında ihtar çekmek zorunda kalmayacaksınız!

Kira sözleşmesinde ev sahiplerine yeni tavsiye! Temerrüt halinde yasal faiz oranının yüzde 100 fazlası uygulansın

Geri Dön