24 / 02 / 2024

EYT'lileri yakından ilgilendiriyor! Maaşlar sil baştan değişti! Yeni rakamlar gün yüzüne çıktı! Hemen bakın!

EYT'lileri yakından ilgilendiriyor! Maaşlar sil baştan değişti! Yeni rakamlar gün yüzüne çıktı! Hemen bakın!

EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından takip ediliyor. EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. EYT'lilerin maaşları sil bvaştan değilti.  Yeni rakamlar gün yüzüne çıktı! Hemen bakın!

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalEYT SÜRECİ NASIL BAŞLIYOR?

3 Mart'ta resmi gazetede yayımlanan düzenleme sonrasında başlayan işlemler EYT'liler başvurup emekli olana kadar devam edecek. Başvurular ağırlık olarak  e devlet üzerinden yapılıyor.

Başvurularını yapan EYT'lilerin tüm işlemleri hızlı bir şekilde olmakta. Emeklilik hakkı için bir engel olup olmadığı kontrol edildikten sonra kurumlarda tescil var mı, borç bulunuyor mu gibi incelemeler yapılıyor. Eğer borç varsa bu bildiriliyor ve borcun ödenmesi bekleniyor.

EYT lileri yakından ilgilendiriyor! Maaşlar sil baştan değişti! Yeni rakamlar gün yüzüne çıktı! Hemen bakın!

Farklı kurumlarda ve farklı SGK müdürlüklerinde tesciller varsa bunlar için yazışmalar gerçekleşyiriliyor. Bu yazışmaların sonuçlanması bekleniyor. Bu tür işlemleri olan EYT'lilerin emeklilik kararları ise gecikiyor. Ancak bu tür engelleri olmayanların işlemleri daha hızlı gerçekleştirilerek emeklilik kararları veriliyor ve maaşları belirleniyor.

 


Geri Dön